Gönderen Konu: Windows 8 çıkış tarihi  (Okunma sayısı 1086 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asi kaptan

  • Deneyimli Üye
  • *
  • İleti: 332
  • Rep Gücü : 205
  • Cinsiyet: Bay
  • "Oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur''
    • Profili Görüntüle
    • İLLEGALPC
Windows 8 çıkış tarihi
« : Ocak 31, 2010, 01:34:40 ÖÖ »

    
Yoksa Windows 8 çok mu yakında? İşte ortaya çıkan bir belge ve Win 8'in "tartışmalı" çıkış tarihi...

Microsoft'tan ayrılan bir çalışanın ortaya çıkarttığı bilgiler büyük merak uyandırdı.

Çeşitli kaynaklara göre Aralık ayının başlarında Chris Green MSDN blog'unda Microsoft'un olası Windows 8 çıkış tarihini yayınladı.

Yayınlanan takvimde yer alan bilgilere göre Windows 8'in 2011 Temmuz'unda çıkması olasılığı görülüyor. Ayrıca Windows Server 2012'nin de 2012 Temmuz'unda çıkabileceğine işaret ediliyor. Windows Server 2012, Windows 8 ile aynı teknolojiye dayanıyor olacak.

Ancak Microsoft'tan ayrılan bu geliştiricinin açıklamalarını destekleyen başka açıklamalar ortada görünmüyor. Dahası, Windows'un başkanı Steven Sinofsky, işletim sisteminin hazır olmadan duyurulmasına prensip olarak karşı çıktığı için bir açıklama yapmıyor.

Peki ne olacak?

Bu genel takvimin güvenilirliği oldukça tartışmalı olmasına karşın, Microsoft'un Windows 8'i Google Chrome işletim sistemine karşı çıkartmaya hazırladığı konuşulanlar arasında.

Yine Steven Sinfosky'nin bu konudaki tavrına dönersek, kendisi hiçbir şey söylemese de Windows 7'nin büyük başarısının Windows 8'i daha ileri bir tarihe atabileceği, Sinofsky'nin açıklama yapmaktan özellikle bu yüzden kaçındığı konuşulanlar arasında. Ancak bütün bunlar spekülasyondan öteye gidemiyor.

Bu tür sızıntı ve söylentiler yaygınlaştıkça, Microsoft yetkililerinin bu konuda resmi bir açıklama yapması gerekebilir. Microsoft açık ve seçik bir şekilde takvimini duyursa, kullanıcılar rahatlayacak. Ancak önceden de belirttiğimiz gibi Microsoft erken açıklar ve açıkladığı tarihe uyamazsa işler Longhorn'a dönebilir.

alıntıdır...