Gönderen Konu: Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüs  (Okunma sayısı 635 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 3ng1n

  • Deneyimli Üye
  • *
  • İleti: 265
  • Rep Gücü : 140
  • Cinsiyet: Bay
  • 3nq1n
    • Profili Görüntüle
Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüs
« : Haziran 18, 2009, 09:18:18 ÖÖ »

Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE)'nün misyonu, "bilgi güvenliği, haberleşme ve ileri elektronik alanlarında Türkiye'nin teknolojik bağımsızlığını sağlamak ve sürdürmek için nitelikli insan gücü ve uluslararası düzeyde kabul görmüş altyapısı ile, bilimsel ve teknolojik çözümler üretmek ve uygulamaktır". Bu ana hedef göz önünde bulundurularak belirlenen "bilgi güvenliği, haberleşme ve ileri elektronik alanlarında yeni teknolojilerin geliştirilmesine öncülük eden uluslararası bilim, teknoloji ve üretim merkezi olmak" vizyonuna ulaşılabilmesi ve ülkenin ihtiyacı olan teknolojilerin geliştirilmesi için Enstitü'nün akredite test ortam ve laboratuarlarında temel ve uygulamalı araştırmalar yapılmakta ve ihtiyaç sahiplerine teknik destek sağlanmaktadır.

Enstitü’nün organizasyonu; Yönetim Kurulu, Enstitü Müdürü, Müdür Yardımcıları, Araştırma Bölümleri, Proje Birimleri ve destek personelinden oluşmaktadır.

UEKAE, özel sektör ve kamu kuruluşları ile ortak projeler üretmekte ve bu projelere üniversitelerin de katılımını sağlayarak, bilgi güvenliği ve ileri elektronik teknolojileri alanlarında ülkemizin ihtiyaçlarını karşılamanın yanısıra proje çalışmaları ve lisansüstü / doktora çalışmaları ile evrensel bilime katkıda bulunmaktadır.

UEKAE, ulusal ve NATO ihaleleri ve yarışmaları gibi uluslararası alanda kazandığı başarılarını nitelikli çalışanlarına borçludur. Genç araştırmacılar, bir proje yürütücüsünün organizatörlüğünde proje tabanlı gruplar oluşturarak akademik özgürlük içinde yaratıcılıklarını sonuna kadar kullanma şansına sahiptirler.

UEKAE, Haziran 2004 itibariyle 2700 adedi aşkın kitap ve 70 farklı süreli yayın aboneliği ile ülkemizin kriptoloji ve bilgi güvenliği konusunda en zengin kütüphanesine sahip bulunmaktadır.

Her UEKAE çalışanı, yaptığı işin gerekleri konusunda son derece bilinçlidir ve güvenliğe sonuna kadar riayet eder. Projelerimizin gerektirdiği özel güvenlik kriterleri, ihtiyaçlarımız doğrultusunda tasarlanmış ve özel güvenlik tedbirleri alınmış yeni binamız ve güvenlik yönergelerimizle karşılanmaktadır. Bu durum, Milli ve NATO Tesis Güvenlik belgelerimizle tescil edilmiştir.

UEKAE yönetimi ve çalışanları, Toplam Kaliteye yürekten inanmakta ve Toplam Kalite Yönetimini UEKAE bünyesinde hayata geçirebilmek için özveriyle çalışmaktadırlar. Bu amaçla, her UEKAE çalışanı Toplam Kalite Yönetimi eğitimi alır. Bu çalışmaların bir sonucu olarak Enstitü, ISO 9001-2000, AQAP-110, AQAP-130, AQAP-150 ve BS7799-2 Belgelerini almış, EMI/EMC ve OKTEM Test Merkezi Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiştir


Bitmeyen Sevdamsin [email protected]