Gönderen Konu: hayvanların dili ile tevhid  (Okunma sayısı 2206 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı taLHa

 • taLHa
 • VIP Üye
 • *
 • İleti: 2459
 • Rep Gücü : 219
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
hayvanların dili ile tevhid
« : Eylül 29, 2007, 01:19:50 ÖÖ »

                                              HAYVANLARIN DİLİ İLETEVHİD

Bir arı binlerce çiçekten terkip ettiği balı toplar. Güneşe göre yönünü tayin eder. (Pusulasız) sonra mükemmel bir mühendis gibi geometrik şekillerle o balı sanatlı olarak kovana dizer. Arıya hangi çiçekte bal olduğunu, güneşe göre  yön tayininin nasıl yapıldığını, o sanatlı bal inşasını nasıl meydana getireceğini kim öğretti, akılsız dediğimiz arı bütün bunları nasıl yapıyor?
Sivrisinek uçmaya başlar başlamaz gelip insanın kanını emmeye kalkar. İnsanın kanının lezzetini ve faydasını ona kim öğretti. Kendisini tehlikede hisset-tiğinde hemen kanatlanır ve yapılan el darbelerinden ustaca kendini korur. Havada bu kadar profesyonelce hareket etmeyi hangi pilottan öğrendi.
Dünyadaki bütün yılan balıkları Bermuda ada-sının güneyinde yumurtlar ve tekrar geldikleri yere geri dönüp hayatlarını geçirirler. (Akdeniz, Hindistan ve Malezya vs) Yumurtadan çıkan yılan balıklarına baba-larını memleketlerine gitmelerini kim fısıldıyor. Pusu-lasız ilimsiz olan bu hayvanlar tekrar babalarının memleketine (Hindistan, Malezya, Akdeniz, vs) Nasıl gidiyorlar?
Tavuk kuluçkaya yatıyor ilk gün ve 20.gün hariç yumurtaları çeviriyor böylece civciv çıkıyor. İlim adam-ları bu çevirme olayının sıcaklıktan olduğunu zanne-diyorlardı. Keza kuluçka makinelerin de yumurtanın her tarafına ısı vererek civciv çıkaramaya çalıştılar. Fakat çıkaramadılar. Sonradan yapılan araştırmalarda yumur-tanın altına protein biriktiğini  bu proteinin civcive eşit olarak verile bilmesi için yumurtanın çevrilmesi gerek-tiğini keşfettiler. (İlk gün protein birikmez, 20.gün civciv çıkacağı için çevirmeye gerek yok.) Tavuk bütün bunları hangi kimya labaratuvarın da öğrendi, daha sonraki tüm nesillere (tavuklara) bunu kim öğretti.
Yabani arılar önce yuva yapıp yumurtalarını bu yuvaya bırakırlar. Sonrada çekirgeleri sarhoş edecek kadar zehirleyip o yuvanın önüne koyarak 20 gün sonra doğacak yavrunu et ihtiyacını böylece karşılarlar. Arıya çekirgeyi öldürmeyecek kadar zehir vermesini, doğan yavru anne babasını hiç görmediği halde yumurtlama zamanı geldiğinde aynı işlemi yapmayı kimden öğrendi?
Kuşlar öldürülürse (kartal, atmaca, şahin vs) yılanlar fazlalaşıyor. Yılanlar öldürülürse kurbağalar fazlalaşıyor. Kurbağalar öldürülürse sinekler fazlala-şıyor. Bütün bunların yaşayışını birbirine bağlayıp bu hayret verici düzeni kuran kim?
Bilindiği gibi yarasalar kördür. Onlar ses dalga-ları göndererek cisimlere çarpmazlar. İnsanlar radarı yarasaya bakarak icat etti. Radarın mükemmeliyeti karşı-sında hayrete düşen insan yarasanın bunu kimden öğrendiğini görmesi gerekmez mi?Çevrimdışı kübra

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 145
 • Rep Gücü : 7
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
hayvanların dili ile tevhid
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2007, 05:19:05 ÖS »
ya şu beğenmediğim arılar kendi dilleriyle neler yapıyor ne mükemmelliyet bu yarabbi gerçekten her canlının her hayvanın bizm farkına varmadığımız  bu tevhidini bu dilini düzenliyen kuran tabiki allah c.c.
İKİ ŞEYİ ASLA UNUTMA:ALLAH'I VE ÖLÜMÜ.İKİ ŞEYİDE HEMEN UNUT:YAPTIĞIN İYİLİĞİ VE GÖRDÜĞÜN KÖTÜLÜĞÜ.