Gönderen Konu: Kuran Meali 30 Cüz Mp3 + PDF Kitap ( Ali BULAÇ )  (Okunma sayısı 5532 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eleman

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 21
  • Rep Gücü : 6
  • Cinsiyet: Bay
    • Profili Görüntüle
Kuran Meali 30 Cüz Mp3 + PDF Kitap ( Ali BULAÇ )
« : Ağustos 07, 2009, 04:20:35 ÖS »

Kuran Meali 30 Cüz Mp3 + PDF Kitap ( Ali BULAÇ )
 
Önce Kur'an-ı Kerim okunuyor, hemen ardından da Türkçe mealini dinliyorsunuz.

Her biri ortalama 20 MB Mp3 formatında ses dosyalarıdır.
 
Cüzler bağımsız şekildedir. Yani sadece istediğiniz cüz ü indirerek de dinleyebilirsiniz. Hepsini indirmek zorunda değilsiniz.

CÜZ 1:
CÜZ 2:
CÜZ 3:
CÜZ 4:
CÜZ 5:
CÜZ 6:
CÜZ 7:
CÜZ 8:
CÜZ 9:
CÜZ 10:
CÜZ 11:
CÜZ 12:
CÜZ 13:
CÜZ 14:
CÜZ 15:
CÜZ 16:
CÜZ 17:
CÜZ 18:
CÜZ 19:
CÜZ 20
CÜZ 21:
CÜZ 22
CÜZ 23:
CÜZ 24:
CÜZ 25:
CÜZ 26:
CÜZ 27:
CÜZ 28:
CÜZ 29:
CÜZ 30:
 
Kur'an-ı Kerim Meali PDF Formatında ( Ali BULAÇ )


http://www.boxca.com/i5fyk4zt9x8g/KuranMeali.rar.html

Alternatif Link

http://rapidshare.com/files/3434761/AliBulacKuranMeali.rar
 
KAYNAK

Diyanet Kuran Meali Word Dosyası Olarak

Diyanet Kuran Meali PDF Dosyası Olarak

KAYNAK
-------------------------------------------------------
«Lâ ilâhe illâllah» ne demektir? "TANRI yoktur sadece ALLAH vardır" anlamında değerlendirilir...
 «Lâ ilâhe»de; "Lâ", yoktur; "ilâhe", TANRI demektir; yani, tapınılacak tanrı yoktur, demektir.Elmalılı Hamdi Yazır'ın Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bastırılmış "Hak Dini Kur'ân Dili (c:1/24-25)
-------------------------------------------------------
"İslâm Dini" ile ilgili, günümüzün en büyük sorunlarından biri de hemen herkesin, başkalarının yaptıklarını Allah ADINA yargılayarak, hükümler vermesi.. Herkes, biribirini eleştiriyor; diğerinin, kendi yaptığına uymayan davranışının yanlış olduğunu söyliyerek,"Allah`ın onun yaptığını kabul etmeyeceği" hükmünü veriyor!.
Şu anda yeryüzünde yaşamakta olan hiç bir kişi,-Nebive Rasûl   değilse-ALLAH ADINA değerlendirme ve hükmetme yetkisine sahip değildir!.Böyle bir yetkisi olduğunu söyleyen kişi ise, ancak ve sadece akıl hastası olabilir!. Böyle birine inanmak ise, cehaletin son sınırıdır!.
Biz bütün insanlar, Hz Muhammmed Aleyhisselâm’ın bize bildirdiklerine veKur`ân-ı Kerîme dayalı olarak, kişisel yorumlarımızla"İSLAM DİNİ" HAKKINDA düşüncelerimizi dile getirebiliriz. Ama kim olursak olalım,"İSLÂM DİNİ" HAKKINDAKİ kişisel düşünce ve yorumlarımız,DİN ve ALLAH ADINA değildir!.Ahmed Hulusi
-------------------------------------------------------
Kişi herhangi bir konu hakkında konuşacaksa BENCE diye başlamalıdır.Ahmed Özhan
-------------------------------------------------------
"İkrah" yani zorlamanın "İslâm Dini"nde olmayışını; insanları bu konuda zorlamanın kesinlikle Dine uygun bir davranış olmadığını bakın değerli müfessir Elmalılı Hamdi Yazır ünlü tefsiri "Hak Dini Kur`ân Dili"nde nasıl açıklıyor:"Dinin mevzuu ef`âli ıztırariye (zorlamalı fiiller) değil; ef`âli ihtiyarîyedir (kişinin kendi dileğiyle).. Bunun için ef`âli ihtiyarîden birisi olan ikrah, dinde menhîdir (yasaktır).Belki âlemde ikrah bulunabilir, amma Dinde, Dinin hükmünde, Dinin dairesinde olmaz veya olmamalıdır
Dinin şanı ikrah etmek değil, belki ikrahtan korumaktır.Binaenaleyh Dini islâmın bihakkın hâkim olduğu yerde ikrah (zorlama) bulunmaz ve bulunmamalıdır!.. Şu halde Din, ikrah ediniz demez; ikrah meşru ve muteber olmaz!.İkrah ile vâki olan amelde dinin va`dettiği sevap bulunmaz; rıza ve hüsni niyyet bulunmayınca hiç bir amel ibadet olmaz!.Ameller niyete göre değerlenir!.. Metalibi diniyyenin hepsi ikrahsız, hüsni niyyet ve rıza ile yapılmalıdır..İkrah (zorlama) ile itikad mümkün değil; ikrah ile kılınan namaz, namaz değil; oruç keza; hacc keza ilah...Bundan başka, bir kimsenin diğerine tecavüz edip de herhangi bir işi ikrah ile yaptırması da câiz değildir; hasılı, hükmi islâm altında herkes vazifesini bilihtiyar yapmalı, iKRAHSIZ YAŞAMALIDIR!." (c:1; s:860-861)
-------------------------------------------------------


Kardeşim sen düşünceden ibaretsin.Geriye kalan et ve kemiksin.Gül düşünürsün gülistan olursun.Diken düşünürsün dikenlik olursun.Hz.MEVLANA