Gönderen Konu: Dişleriniz Karekterinizi Ortaya Koyuyor  (Okunma sayısı 1658 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gamzeli

 • _Gamzeli_
 • Admin
 • *
 • İleti: 18871
 • Rep Gücü : 2045
 • Cinsiyet: Bayan
 • Bana Sen Lazımsınn...
  • Profili Görüntüle
  • Ahmet Maranki
Dişleriniz Karekterinizi Ortaya Koyuyor
« : Aralık 29, 2008, 03:56:35 ÖS »

Dişleriniz Karekterinizi Ortaya Koyuyor
Düzgün, temiz ve beyaz dişlerin kişinin kendisine verdiği önemi, kültürel yapısını ve karakterini ortaya koyduğunu belirten Diş Hekimi Emek Kültür, herkesin imreneceği düzgün ve beyaz Sağlıklı dişlere sahip olmanın gelişen teknoloji ile mümkün olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili bilgi veren Dr. Emek Kültür, "Düzgün dişlere sahip olmak özellikle de doğal dişlerimizi koruyarak sahip olmak her yaşta mümkün. Ortodonti bize bu imkanları tanıyor. İster 30 yaşında olun ister 60 yaşında, dişlerinize tel takılarak şekil bozuklukları gideriliyor. Dişe takılan bu tellerin dişle aynı renkte olanı hatta görünmeyenleri bile var. Doğal dişler korunarak ve de çok kısa bir zamanda sadece estetikle ilgili düzenlemeler yapılıyor" dedi.

Düzgün dişlere sahip olduktan sonra arkasından genellikle daha beyaz diş isteğinin geldiğini belirten Dr. Emek Kültür, diş renginin de tıpkı ten rengi, saç rengi gibi kalıtımsal bir özellik olduğunu ancak yeni beyazlatma sistemleri ile 1.5 Saat sonunda dişlerin 8-10 kat daha beyazlaştırılabildiğini ifade etti. Kültür, "Hastalar diş yüzeyi temizliği ile beyazlatma işlemini ayırt edemiyorlar. Dişlerinizi Günde iki kere özellikle de gece yatmadan önce tekniğine uygun olarak 3 Dakika fırçaladığınızda ve günde bir defa da diş ipi kullandığınızda diş ve diş eti sıkıntısı yaşamayacağınız gibi doktorunuz tarafından yapılacak diş yüzeyi temizliğine de ihtiyaç duymayacaksınız" şeklinde konuştu.

"BEYAZLATMA, DİŞ MİNELERİNE zarar VERMİYOR"
Beyazlatma işleminin diş minelerine zarar vermediğine dikkat çeken Dr. Emek Kültür, "Diş yapısı gözle görünmeyen kanalcıklar içermektedir. Bu kanalcıklar içinde de Sıvı bulunmaktadır. Dişimiz tıpkı bir sünger gibi ağız içinden sürekli sıvı emer. İçilen çay, kahve, kola, kırmızı şarap gibi renkli içecekler dişlerin rengini koyulaştırmaktadır. Bu sistem dişin yapısını bozmadan sıvı dengesini değiştirerek beyazlatmayı sağlamaktadır. Kesinlikle dişin yapısına zarar vermez, diş minesini aşındırmaz. İşlemden sonra elde edilen beyazlığın kalıcılığı için öngörülen 3 yıllık süreyi, düzgün fırçalama ve renkli sıvı içeceklerden olabildiğince uzak durmak koşuluyla uzatmak mümkün. Bunun yanında evde kullanılabilecek beyazlatma kiti ile her ay 1 saatinizi ayırarak bu süreyi uzatabilir ve ilk günkü beyazlığını koruyabilirsiniz. Beyazlığı takviye etmek amacıyla Kalem ruj şeklindeki beyazlatma ilacını dişlerinizi fırçaladıktan sonra sürüp, 3 dakika bekledikten sonra yine dişlerinizin ilk günkü beyazlığına dönmesini sağlayabilirsiniz" açıklamasında bulundu.

Diş beyazlatmanın, bilimin estetik ve kozmetik olarak kazandırdığı bir avantaj olduğunu, düzgün ürünlerle alınan sonuçların tatmin edici ve güzel olduğunu vurgulayan Dr. Kültür, "Uygulama, müzik dinleyerek ve Televizyon seyrederek 1.5 Saatte tamamlanıyor. Yapılan uygulama, ağrılı bir işlem değil. Sadece her 100 kişiden 5'inde bir Gün süren ve gittikçe hafifleyen bir hassasiyet oluşuyor. Bu hassasiyet de tek bir ağrı kesici ile çok kolay kontrol ediliyor" dedi.


Seni sevdim gönülden, kalbimin sahibi oldun bilmeden, bu yürekte varolacaksın ebediyen, bunu bil çok seviyorum gerçekten.
Seninle doğdu bu yürek, sensin gönlüme eş, dudaklarım dudaklarındayken sanki can verdi bu yürek, senin kollarında ölmek dünyada en güzel şey olsa gerek..