Gönderen Konu: Kulübümüz Atatürk'ü andı  (Okunma sayısı 1365 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OĞUZHAN

  • Süper Mod
  • *
  • İleti: 2183
  • Rep Gücü : 869
  • Cinsiyet: Bay
  • Ne Mutlu Türküm Diyene !
    • Profili Görüntüle
Kulübümüz Atatürk'ü andı
« : Kasım 10, 2009, 10:58:35 ÖS »

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 71. yıldönümünde, Fenerbahçe Spor Kulübü'nde düzenlenen bir törenle anıldı. Ulu Önder Atatürk, Şubelerimize bağlı sporcular ile Fenerbahçe Spor Kulübü'nün tüm kurumları ve tüm çalışanlarının temsil edildiği, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki Fenerbahçe Müzesi önünde ve Atatürk'ün bir spor kulübüne konulmasına izin verdiği tek büstünün etrafında yapılan bir törenle anıldı. Törende konuşan Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Türkiye Cumhuriyeti'nin laik bir devlet olduğu vurgusunu yaparak, "Laik düzen yüzünden buradasınız. Sizler, bu Cumhuriyetin laik düzende yaşamasını temin edeceksiniz ve koruyacaksınız" dedi.

Kulübümüzün, Fenerbahçe Şükrü Sracoğlu Stadı Maraton Tribünü girişindeki Fenerbahçe Müzesi önünde ve Ulu Önder Atatürk'ün 1934 yılında Kulübümüzde sergilenmesine izin verdiği ve bir spor kulübüne konulan ilk Atatürk büstünün etrafında düzenlediği törene Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, bazı Yüksek Divan Kurulu ve Kongre üyelerimiz, Yönetim Kurulu Üyemiz Turan Şahin, Mali İşler Koordinatörümüz Abdülkadir Kuşin, Tarih Müze ve Arşiv Kurulu Başkanımız Sertaç Kayserilioğlu, Kulüp yetkililerimiz, Profesyonel Futbol Takımımızın Sportif Direktörü Aykut Kocaman, Takımımızın İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, amatör şubelerimizin kaptanları, amatör şubelerimizin ve spor okullarımızın sporcuları ile antrenörleri, Fenerbahçe Koleji öğretmen ve öğrencileri, Fenerbahçe Dergisi, Fenerbahçe Televizyonu, Fenerium, Fenercell, Fenerbahçe Kart, Fenerbahçe Sportif A.Ş. yetkili ve çalışanları ile diğer kulüp çalışanlarımız katıldı.

Yüksek Divan Kurulu Üyemiz Gönül Çaylı'nın sunduğu program, Atatürk için yapılan saygı duruşu ve hep birlikte söylenen İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Tarih Müze ve Arşiv Kurulu Başkenvekili Ahmet Özyavuz, Atatürk'ün 3 Mayıs 1918 tarihinde Kulübümüze yaptığı ziyareti konu alan bir konuşma yaptı. Fenerbahçe Koleji öğretmenleri ve öğrencilerinin Atatürk konulu konuşma ve şiirlerinden sonra Yüksek Divan Kurulu Başkanvekilimiz Adnan Ersan bir konuşma yaptı. Adnan Ersan, "Atatürk'ü bugün daha çok arıyor ve daha çok anıyoruz. Çünkü, zor ve sıkıntılı günler geçiriyoruz. Sizler Atatürk ilke ve devrimlerine ne kadar sahip çıkarsanız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de o kadar ileri gidecektir" diye konuştu.

LAİK DÜZENE SAHİP ÇIKIN

Anma töreninde daha sonra söz alan Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, "Henüz 6 yaşındayken Atatürk'ün elini öpme şansını yakalayan biri olarak sizlere bu konuşmayı yapmak istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir. Laik düzen yüzünden buradasınız. Sizler, bu Cumhuriyetin laik düzende yaşamasını temin edeceksiniz ve koruyacaksınız. Medeni ve laik düzene sahip Cumhuriyetimizin yaşaması için bu düzene sahip çıkmalıyız. Bu düzene sahip çıkarsanız, bu düzen içinde yaşarsınız" diye konuştu

Kulübümüzdeki Atatürk'ü anma töreni, törene katılan herkesin bir ağızdan söylediği 10. Yıl Marşı ile sona erdi.