EĞLENCE > İnternet Dünyası

Bu kelimeler virüs saçıyor!

(1/1)

AnGeL54:


İnternette arama yaparken kullanılan 'Free', 'Download' ve 'Music' kelimeleri virüs saçıyor.


İnternet güvenliği uzmanları, webde "music", "download"  veya "free" gibi sözcüklerle arama yapmanın virüs riskini büyük ölçüde arttırdığı uyarısında bulunuyorlar.

Merkezi ABD'de bulunan bir anti-virüs yazılım şirketi, 5 büyük arama  motoru Google, Yahoo, Live, AOL ve Ask'da 2600 popüler sözcüğü inceleyerek ve 413  bin web sayfasını analiz ederek, internetin en tehlikeli kelimelerini tespit  etti.

"Free" (bedava), "music" (müzik) ve "download" (indirme) kelimeleriyle  yapılan aramaların kötü amaçlı yazılım riskini artırdığını belirleyen uzmanlar,  arama çubuğuna "free music downloads" yazmanın internette sörf yapanların virüs  riskini yüzde 20 artırmasına neden olduğunu buldular.

Firma yetkilisi, sadece bir yıl içinde kötü niyetli yazılım olarak  adlandırılan virüslerde çok büyük değişiklikler olduğunu belirterek, "Bodrumunda  virüs hazırlayanlardan, organize siber suçlara, terörizm ve diğer organize  jeopolitik saldırı biçimlerine kadar virüsler tespit ettik" dedi.

"Screen saver (ekran koruyucu), free games (bedava oyunlar), work from  home (evden çalışma), olympics (olimpiyatlar), videos (videolar), celebrities  (ünlüler), music (müzik) ve news (haberler) kategorilerinin en yüksek virüs  bulunma riskine sahip olduğunu belirten anti-virüs şirketinin uzmanları, "word  unscrambler (kelime şifresi çözücü), lyrics (şarkı sözleri), myspace, free music  downloads, phelps, game cheats (oyun ipuçları), printable fill-in puzzles (bulyap  yazdırma), free ringtones (bedava cep telefonu melodisi) ve solitaire (iskambil  falı) sözcüklerinin de en risklilerden olduğunun altını çizdiler.

Mlje_sansar:
Sağol haber için,bu gerekliydi (:

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git