Gönderen Konu: Hayat Üzerinize Gelince  (Okunma sayısı 1021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı merve35

  • _Nöbetçi Mod_7/24
  • Süper Mod
  • *
  • İleti: 3552
  • Rep Gücü : 498
  • Cinsiyet: Bayan
    • Profili Görüntüle
Hayat Üzerinize Gelince
« : Nisan 18, 2009, 06:21:55 ÖS »

Günlerden bir gün, köylerden birinde, adamın birinin eşeği, kuyunun birine düşmüş. Niye düşer, nasıl düşer sormayın. Eşek  bu, Düşmüş işte.


Belki kör bir kuyuydu, ağzı tahtayla  kapatılmıştı belki, üzerine de toprak dökülmüştü. Zamanla tahta çürüdü, zayıfladı, toprakta biten otları yemek  isteyen eşeğin ağırlığını çekemedi ve güm.

 
Hayvancık  saatlerce acı içinde kıvrandı, bağırdı kendi dilinde. Sesini  duyan sahibi gelip baktı ki vaziyet kötü. Zavallı eşeği kuyunun  dibinde melul mahzun bakınıyor. Üstelik yaralanmış.


Karşılaştığı bu durumda kendini eşeği kadar  zavallı hisseden adamcağız köylüleri yardıma çağırdı. Ne yapsak, ne etsek, nasıl çıkarsak soruları havada kaldı.


Sonunda karar verildi ki kurtarmak için çalışmaya değmez. Tek  çare, kuyuyu toprakla örtmek.Ellerine aldıkları küreklerle etraftan  kuyunun içine toprak attılar.


Zavallı hayvan, üzerine gelen  toprakları, her seferinde silkinerek dibe döktü. Ayaklarının altına aldığı toprak sayesinde her an biraz daha yükseldi  ve sonunda yukarıya kadar çıkmış oldu. Köylüler ağzı  açık bakakaldı.


Hayat,  bazen bizim de üzerimize abanır.(Ne bazeni, çoğu  zaman.)       Toz toprakla örtmeye çalışanlar çok  olur. Bunlarla başetmenin tek yolu, yakınıp  sızlanmak değil, düşünüp silkinmek ve kurtulmak, aydınlığa adım  atmaktır. Kör kuyuda olsak  bile.
Kahrolacaksın!
Ve bir gün gelip, beni anlayacaksın.
Oysa; vakit çoktan geçmiş olacak
Ama sen yine de sözlerime aldırma.
...Gözlerin zamansız ıslanmasın.
Çünkü, artık çocuk değilsin
Güneşin nereden doğduğunu bilirsin
Başka bir İstanbul olmadığını bilirsin
Ve seni nasıl sevdiğimi bilirsin
Ama gitmek istiyorsan, yine de sen bilirsin