ByKuS.OrG

Ev ve Dekorasyon => Ev Dekorasyonunda Pratik Bilgiler => Konuyu başlatan: Gamzeli - Mayıs 18, 2009, 01:13:30 ÖS

Başlık: Bahçe Mobilyası Bakımı
Gönderen: Gamzeli - Mayıs 18, 2009, 01:13:30 ÖS
Bahçe Mobilyası Bakımı

Birinci adım:

Tahta fırçası, (veya basınçlı yıkama makinası), bulaşık eldiveni, sıcak sabunlu su, tik yağı (Solvent bazlı ahşap koruyucu), fırça, ahşap koruyucusu

Eğer çok sayıda kir ve toz ile kaplanmış ahşap mobilyanız var ise bunları temizlemekte basınçlı yıkama makinası kullanmanız size zaman kazandıracaktır ancak basit bir ahşap fırçasıyla da işinizi görebilirsiniz.

İkinci adım:

Mobilyalarınızı kirlerden temizledikten sonra onları gölgede kurumaya bırakmalısınız. Bu ilşlem birkaç gün alabilir.

Üçüncü adım:

Tik gibi sert ahşaplar pahalıdır fakat doğal olarak çok dayanıklıdır dolayısyla bunlar çürümeye karşı ahşap koruyucu gerektirmez. Ancak daha iyi gözükmeleri için tik yağıyla yağlayabilirsiniz veya ahşap koruyucuları sürebilirsiniz. Bununla beraber çam gibi yumuşak ağaçlar çürümeye karşı dayanıksızdırlar. Özellikle sürekli toprağa değen ayak kısımlarının bakımı özenle yapılmalıdır. Bu kısımlar ahşap koruyucusu doldurulmuş bir kap içinde bir gece bekletilebilirler. Diğer kısımlara tik yağı ve ya ahşap koruyucusunu fırça ile sürerek uygulayınız. En son olarak yine gölgede kurumaya bırakınız.

(http://www.konuthabercisi.com/wp-content/uploads/2009/05/bahce-mobilyasi-bakimi-1.jpg) (http://www.konuthabercisi.com/wp-content/uploads/2009/05/bahce-mobilyasi-bakimi-2.jpg) (http://www.konuthabercisi.com/wp-content/uploads/2009/05/bahce-mobilyasi-bakimi-3.jpg)

--Ahşap mobilyalarınızı kış boyunca kapalı alanlarda muhafaza ediniz.    
--Yaz sezonu bitiminde mobilyaların kirlerinden temizleyiniz.
--Yaz sezonu başında ve sonunda ahşap mobilyalarınızı tik yağı ile yağlayınız.

Başlık: Ynt: Bahçe Mobilyası Bakımı
Gönderen: OĞUZHAN - Kasım 10, 2009, 10:56:31 ÖS
teşekkürler
Başlık: Ynt: Bahçe Mobilyası Bakımı
Gönderen: Gamzeli - Kasım 11, 2009, 11:28:41 ÖÖ
rica ederim...