ByKuS.OrG

EĞİTİM => Ödev Arşivi => Kitap ve Roman Özetleri => Konuyu başlatan: merve35 - Şubat 21, 2009, 07:44:06 ÖS

Başlık: Bir Genç Kızın Gizli Defteri-İpek Ongun
Gönderen: merve35 - Şubat 21, 2009, 07:44:06 ÖS
Kitabın Adı:Bir Genç Kızın Gizli Defteri
Kitabın Yazarı:İpek Ongun


(http://kapak.netkitap.com/075bk/B/bir_genc_kizin_gizli_defteri_111.jpg)

1942 yılında Ankarada doğan İpek Ongun, 1961de Arnavutköy Kız Kolejinden mezun oldu. Daha sonra New Yorkta Tiyatro Eleştirmenliği kursunu bitirdi. Türkiyede Doğan Kardeş, ABD New Yorkta Zaman ve Yaşam Time and Life dergileri gibi yayın organlarında bir süre çalışan İpek Ongun'un çeşitli konularda bir çok çevirisi yayınlanmıştır.
Yazarın ilk çocuk romanı olan Mektup Arkadaşlarını Kamp Arkadaşları izlemiştir. Daha sonra da Afacanlar Çetesi yayınlanmıştır.
Altın Gençlik Dizisinin hazırlanmasına katkıda bulunan İpek Ongun'un Yaş On Yedi, Bir Genç Kızın Gizli Defteri, Bir Pırıltıdır Yaşamak, Bu Hayat Sizin adlı kitapları vardır.

İlk gençlik yıllarımızda sırlarımızı ve yalnızlığımızı paylaşan, bizleri yargılamadan dinleyen birilerine gereksinim duyarız. Ve bu biri çoğu kez anı defterlerimizdir.

Herkesin hayalleri umut ve sevgilerini içinde bulabileceği bir gençlik romanıdır.


Neden yazarız? Daha doğrusu neden anı defteri tutarız? Yaşamımızın her döneminde, ama özellikle ilk gençlik çağında, sorunlarımızı, mutlu mutsuz anılarımızı bizi yargılamadan dinleyen, paylaşan birilerine gereksinim duyarız. Ve -bu biri- evet, bildiğiniz, anı defterimizdir. On beş yaşındaki Serra tüm duygularını, düşüncelerini anı defteriyle paylaşıyor. Annesiyle babası neden garip davranıyorlar? Yoksa yolunda gitmeyen bir şeyler mi var?
 
 

Çeşme'de tatil günlerinde tanıştığı yeni arkadaşları Serra'nın yaşamında ne gibi değişikliklere neden olacaklar? Tüm bu sorunların cevaplarını Serra'nın anı defterinde bulacaksınız
.