İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - OLCAY

Sayfa: [1] 2 3 ... 111
1
Yönetim Duyuruları / Baba oldum.
« : Haziran 15, 2012, 10:34:15 ÖÖ »
Evet arkadaşlar uzun süren sessizliğimizin nedeni hamile olan sitemizdeki ayşe'nin yanı müstakbel olan eşimin dünyaya bir kız çocuğu getirmesiydi. Allah'a şükür sağlıklı bir şekilde dünyaya geleli şimdilik 2 hafta oldu. Bu da resmi

http://www.centralhospital.com/root/bebekicerikson2.aspx?bebekid=2397

2
Merhaba arkadaşlar,

Sitemize son zamanlarda ara ara girdiğinizde farkettiğiniz gibi Türkçe karakterlerde problem ve hata bulunmaktaydı. mart nisan aylarında önceki sunucumuzda çok fazla kesinti ve yavaşlamalar yaşadığımız için Yeni bir sunucuya taşındık. Sunucu üzerinde bulunan yaklaşık 25 adet site içerisinden her ne hikmetse bykus taşınırken Türkçe harflerinde karakter hatası oldu. Mayıs ayının sonlarına doğru hemen hemen her gün bu problemi çözmek adına uğraştım. Fakat her uğraştığımda daha çok bozuluyordu. Sitede bulunan tüm konulardaki karakter hatasını düzeltebilmem için neredeyse her konuya girerek teker teker düzenlemem gerekiyordu. Bunun da imkansız olduğunu anladığım vakit eski yedeklerde düzgün olarak çalışan Ocak ayı yedeğini yüklemem gerekiyordu.

Ocak ayı yedeğini yükledim ve değişiklikler başlamışken Sitemizin sürümü olan 1.1.13 ten en son çıkanı olan 2.0 sürümüne yükseltmiş oldum. Tabi temayı da beraberinde değiştirdim. Yeni bazı özelliklerde bulunmakta.

Kısaca, yenilenen yüzümüzle forumumuz tekradan sizlerle.  :.8

OLCAY

3
ByKuS Muhabbet / Arkadaşlar Face Fan Sayfamı Beğenir misiniz?
« : Aralık 28, 2010, 06:36:23 ÖS »
Uzun zamandır bende olan dekorasyon sitemin facebook sayfasını açtım da sizlerinde beğenmenizi rica ederim. Eee ne kadar çok kişi olursa o kadar ii olur demişler  :kat

http://www.facebook.com/icdekorasyon

4
Bayanlara Özel / Saç Kaynak Çeşitleri
« : Ekim 16, 2010, 09:50:43 ÖS »
Saç kaynağı denildiğinde akla hemen; saçı uzatmak, mevcut kısa olan saçı, daha uzun veya daha gür hale getirmek gelmektedir. Peki bu işlem kaç değişik şekilde yapılabilir?

Gelişen teknoloji ile birlikte saç kaynağı alanında da birçok yeniklik olmuştur. Artık saç kaynağı yaptırmak isteyen bayanların karşısına birçok seçenek sunulabilmektedir. Bu saç kaynak sistemleri yalpıma şekline göre 4’e uygulanan sistemleri de içine katacak olursak 11 değişik uygulama metoduna sahiptir bunlar;

A)Yapıştırma tekniği kullanılarak yapılan saç kaynağı,
B)Sıkıştırma tekniği kullanılarak yapılan saç kaynağı,
C)Bağlama veya örgü tekniği kullanılarak yapılan saç kaynağı,
D)Dikme tekniği kullanılarak yapılan saç kaynağı.
Bu teknikler de kendi aralarında kategorilere ayrılmakta ve gelişen teknoloji sayesinde bayanların önüne saç kaynağı adına birçok seçenek sunulabilmektedir.

5
Bayanlara Özel / Kalıcı Makyaj
« : Ekim 16, 2010, 09:47:33 ÖS »
Permanent make up olarak adlandırılan Kalıcı makyaj, doğal selüsyona sahip bitkisel ürünlerin, deri altına enjekte edilerek, uzun süreli makyajı sağlayan bir yöntemdir. Doğru yapılması halinde hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu işlem uygulandıktan sonra mevcut epidermis hücreler ölerek yenilenmektedir. Pigmentasyonun etki süresi 2-3 yıl arasında görünümünü korumaktadır.

Kalıcı makyaj sırasında kullanılan pigmentler doğal ve su bazlı olması sebebiyle görünümleri daha mattır ve istenilen renge ulaşılması zor değildir.

Kalıcı makyajın cilt üzerinde kalma süresi tamamen kişiyle alakalıdır. Ultra viole ışınlar kalıcı makyajın süresini azaltmaktadır.

Kalıcı makyaj uygulaması profesyonel cihazlarla yapılmalı ve kesinlikle bu işin ehli olan kişiler tarafından yapılmalıdır, ayrıca şeker ve hemofili hastaları ve HIV virüsü taşıyan kişiler için kalıcı makyaj uygulaması son derece risklidir. Bu kişiler bu uygulamadan uzak durmak zorundadır.

6
Sağlık / Sivilce tedavisi
« : Ekim 16, 2010, 09:44:45 ÖS »
Genellikle ergenlik döneminde, sıkıntı ve bunalım zamanlarında, yağlı yiyeceklerin çok tüketilmesi durumlarında görülen ve bir cilt problemi olarak insanların karşılarına çıkan sivilce; yüzde kırmızı, sarı noktalar veya iltihap şeklinde görülmektedir.

Sivilce oluşumunu engellemek adına yüz temizliği son derece önemlidir. Çünkü kirli bir ciltte bakteri türemesi kolay olacağından dolayı sivilce oluşumu da aynı oranda artacaktır. Bakteriler kirli ortamda çok daha hızlı üreyecek ve büyük cilt hastalıklarına dahi yol açabilecektir.

Mevcut sivilcelerden kurtulmak ve yenilirinin oluşmasını ekarte etmek için bazı püf noktalar vardır:
-   Sağlıklı ve düzenli beslenme sağlıklı derinin de anahtarıdır,
-   Bol miktarda su içerek deri esnekliği sağlanır bu da yüz derisindeki bulunan gözeneklerin açılmasına sebep olur,
-   Egzersiz yaparak kan dolaşımı hızlandırılmalı böylece cilt yeterince oksijen ile beslenmelidir,
-   Sivilceler sıkılmamalı ve patlatılmamalıdır çünkü bu davranışlar yüzde iz bırakmasına sebep olacaktır.
-   Güneşin zararlı ışınlarından cilt korunmalıdır,
-   Terli bir şekilde beklememeli terleme durumunda yüz derhal yıkanarak temizlenmelidir,
-   Yüze allık vs gibi kozmetik ürünler çok fazla sürülmemeli hatta olabildiğince kaçınılmalıdır.

Yukarıda anlatmış olduğumuz sivilce tedavisine yönelik bitkisel yöntemlerden şifa bulmanız dileğiyle...

7
Sağlık / Takma Kirpikle Gelen Güzellik
« : Ekim 16, 2010, 09:40:54 ÖS »
Takma kirpik özellikle kadınların kullandığı, alışkanlık kazanımından sonra rahatlıkla kullanılabilen, rimelin çözüm sunmadığı durumlarda; kadınların imdadına yetişen göz süsleyici bir materyaldir.

Gündelik yaşamda büyük bir kolaylık sağlayan Takma kirpiklerin piyasada birçok çeşidi bulunmaktadır. Şerit halinde olan takma kirpikler, sentetik yapılılar, insan saçından yapılanlar, yapışkanlı olanlar bunlardan sadece bazıları…

Sentetik kirpikler doğal olmaması nedeniyle ve kullanım sayısının az olmasından kaynaklı pek fazla tercih edilmemektedir. Fakat sentetik kirpiklerin en iyi özelliği istenilen renkte bulunmasının kolay olmasıdır.

İnsan saçından yapılan takma kirpikler sentetik kirpiklere göre daha pahalı ve çok daha uzun bir süre kullanılabilmektedir.

Takma kirpik kullanımın önemli püf noktalarından bir tanesi de göz makyajından sonra takılması gerekmektedir.

Takma kirpikler gerçek kirpik üzerine monte edilip yapıştırılarak kullanılmaktadır. Takma kirpiğin yapısını bozmamak ve kendi kirpiğinize zarar vermemek için çıkarırken çok dikkatli olmanız gerekir.

Son yıllarda büyük rağbet gören takma kirpiklerin gözünüze zarar vermemesi için seçerken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

8
Kendi Siteleriniz / İzmir Evden Eve Nakliyat
« : Ekim 16, 2010, 09:37:23 ÖS »
Evden eve nakliyat firmamız yıllardır İzmir de faaliyet göstermektedir. İzmir nakliyat sizin için her işi yapmaktadır. Evden eve taşımanız mı var bizi bir telefon ile arayarak gerekli tarihe yer alınız. İstediğiniz tarihte gelip evinizi bir gün içerisin de düzgün bir şekilde uzman ekiplerimizle taşıyalım.

Nakliyat işinde eşyalarınızın ambalaj ve kaplamalarını biz kendi tarafımızdan yaparak oluşa bilecek her türlü zararı en düşük seviyeye indirmiş oluyoruz. Aynı zaman da uzman ekipler tarafından dikkatli ve özenli bir şekilde taşımanızı gerçekleştiriyoruz. En hızlı ve kaliteli bir nakliyat firması arıyorsanız İzmir nakliyat tercihiniz olmalı. İzmir de birçok nakliyat firması bulunmakta. Ama bir çoğu yeni açılmış ve adı duyulmamış nakliyat firmalarıdır. Biz size upuzun geçmişimizi ve kaliteli hizmetimizi sunuyoruz.

Bugünlere kadar gelmemizde ki en önemli unsur MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ. Bizi bugünlere kadar getiren tüm müşterilerimize ve geleceğe taşıyacak müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. İzmir Nakliyat her zaman hizmetinizdedir bunu unutmayın.
Sitemize ulaşmak için: http://www.izmirnakliye.net

9
Sağlık / Dövme Silme
« : Ekim 16, 2010, 09:33:43 ÖS »
Dövme son yıllarda giderek popüler hale gelen ve vücudun çeşitli bölgelerine yapılan bir nevi cilt süsleme işlemidir. Özellikle gençler arasında büyük rağbet gören dövmenin birçok çeşidi bulunmakta ve değişik materyaller işlenmektedir. Sevgili isimlerinden tutun, hayvan figürlerine, anlamlı sözlere, çiçek resimlerine, sevdikleri sanatçı isimleri veya gruplarına varana kadar her şeyin dövmesini yaptırmak mümkündür.

Peki bir gün mevcut dövmenizden sıkıldınız, bu dövmeleri vücuttan çıkarmak ve dövme silme mümkün müdür? Elbette mümkündür fakat yaptırmaktan çok daha zahmetli ve masraflı bir iştir.Dövme silmenin birçok şekli bulunmaktadır. Bunlar:

-Silici kremler vasıtasıyla,
-Tuz vasıtasıyla,
-Lazerler vasıtasıyla,
-Eski dövmenin üstüne yeni bir dövme yaptırmaktır.
Bütün bu dövme silme şekilleri şu anda piyasada kullanılan sistemlerdir. Gençlik yıllarında büyük bir hevesle yaptırılan dövmeler gün gelip pişmanlık yaratmaktadır. Bu sebeple en iyisi dövme yaptırmadan önce bir kez daha düşünmek olacaktır.

10
Güzellik ve dinç olmak çoğu kişinin şikayetidir. Burada cildinizin güzelliği ve cilt bakımı hakkında birkaç formül anlatacağız.

-Biber Losyonu: İlk olarak biber yaprakları suyla haşlanır. 1 Saat boyunca demlenmesi beklenir. Daha sonra bir pamuk yardımı ile cilde uygulanır.
-Yeşil Çay Losyonu: İlk olarak yeşil çayı demleriz. Daha sonra bir kaba aktarılarak bir yumurta sarısı içerisine atılır, 1 kaşık çiçek balı ve 10 mg gliserin eklenir. Daha sonra losyonumuz hazır olmuş durumdadır. Losyonumuzu yüze ve dekolte bölgesine bir pamuk yardımı ile uygulayabiliriz.
-Gliserin Losyonu: Su ve Gliserin karışımı 5-1 oranındadır. Yani 50 mg suya 10 mg gliserin koyulur. Yapımı oldukça basit olan bu losyonu daha sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz.
-Maydanoz Losyonu: Bir demet taze maydanoz bir litre suda kaynatılır. Kaynatılan maydanoz bir saat boyunca demlenmeye bırakıldıktan sonra losyon yüze bir pamuk yardımı ile sürülür.

Yukarıda bir kaç adet cilt bakımı için anlatmış olduğunuz tavsiyeler tamamen bitkisel olup narin ve zayıf olan ciltlere uygulanmadan önce mutlaka uzman hekime danışmanız gerekmektedir.

11
Sağlık / Bölgesel Zayıflamada Basen Bölgesi
« : Ekim 16, 2010, 09:26:13 ÖS »
Kadınlarda en çok yağlanan bölgeler başında kalça ve göbek gelmektedir. Basen bölgesi de kadınlarda en çok yağlanan bölgelerin başında gelmektedir. Kalça ve basen bölgesinin yağlanmasından nefret eden kadınlar kesinlikle bu yağlardan kurtulmak isterler. Çünkü bu durumda kadınların vücut yapıları bozulmakta ve kadınların en çok sevdiği şey olan giyinmek ve bikini giymek gibi olayları hep problem olmakta, bu durumdan rahatsızlık duymaya başlamaktadır.

Eskiden bu bölgede uygulanan sistem Liposuction yöntemiydi. Ama bu yöntem insan sağlığına çok aşırı zararlıydı. Bundan dolayı bayanlar bu bölgelerindeki yağlardan kurtulamıyordu. Zaman içerisinde gelişen teknoloji ile farklı yöntemler bulunmuştur. Bu teknolojiler sayesinde hiçbir şekilde insan sağlığına zarar vermeden bu bölgelerde ki yağlardan kurtulabiliyorsunuz.

Yeni çıkan yöntemlerden biri ise Kavitasyon yöntemidir. Bu yöntem hiçbir  şekilde ne ameliyat nede ilaç yöntemi değildir. Kesinlikle ultrason ses dalgaları ile bölgesel zayıflama yapılmaktadır. Sizde sağlığınızı düşünüyorsanız kesinlikle bu bölgelere ve diğer bölgelere bu bölgesel zayıflamai uygulayarak yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

12
Sağlık / Protez Tırnak ve Tırnak Sağlığınız
« : Ekim 16, 2010, 09:18:06 ÖS »
Takma tırnak çıktığı zamanlarda uzmanlar tarafından incelendiğin de çok zararlı olduğu gözlemlenmiştir. Daha sonra tırnak sağlığına önem veren ekipler tarafından Protez tırnak meydana getirilmiştir. Bir çok ekip tarafından hiçbir şekilde doğal tırnağınıza zararı olmadığı onaylanmıştır. Aynı zaman da sağlık bakanlığı tarafından bile onay almıştır. Hiçbir şekilde doğal tırnaklarınıza zararı yoktur.

Protez tırnağın zararının olmamasında ki en büyük etmen şudur. Protez tırnak tırnağınızın ucuna takılmaktadır. Kesinlikle tırnağınızın çıktığı yerden takılmamaktadır. Zaten mantıken düşünüldüğü taktirde tırnağınızın ucuna takılıyor insana nasıl zarar verebilir ki.

Ama geçmiş yıllarda takma tırnakların sağlığa zararlı olduğu açıklanmıştır. Bunun en büyük nedeni de tırnağınızın çıktığı yerden takılmasıdır. Tırnağınızı boylu boyunca kaplamakta olduğu için tırnağınızın hava almasını engelliyor. Bundan dolayı tırnağınız doğru düzgün bir şekilde uzamıyor ve tırnak sağlığınız kötüye gidebilmektedir. Bu yüzden takma tırnak kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız.

13
Bu uygulamayı düşünen hastalar; ancak doğru uzmanlar vasıtasıyla gerçekleştirildiği taktirde başarı elde edebileceklerini unutmamalıdır. Ayrıca tedavide istenen boyuta 1 yıl kadar bir süre sonra ulaşma ihtimalleri olduğunu bilmeleri gerekir, peki doğru lazer epilasyon merkezi nalsı seçilir?

a-Tedaviden önce görüşme: kulaktan dolma ve internetten araştırılarak elde edilen bilgiler doğrultusunda seçim yapmak yanlış olacaktır. İlk olarak seçim yapılan merkez ile randevu alarak görüşme yapınız,

b-Sorular sormalısınız: görüşme talebinde bulunup randevu aldığınız lazer epilasyon merkezinde, uzmana kaç yıldır bu işte olduğunu, ne kadar sürede başarı elde edilebileceğini, tedaviden önce ve daha sonra ne gibi hususlara dikkat etmeniz gerektiği tarzda ve kullanılan cihazın ne olduğu ve nasıl işlediği hakkında sorular sormak size yarar sağlayacaktır,

c-Kullanılan cihaz: uygulamada kullanılacak cihazlar ten ve kıl yapınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir, size en uygun cihazın seçilmesi için bu cihazın ne olduğunu öğrenmenizde fayda vardır.

14
Deri Hastalıkları / Lazer Epilasyon Uygulaması Yan Etkileri
« : Ekim 14, 2010, 10:42:10 ÖS »
Lazer epilasyonu doğru uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde son derece kalıcı ve etkili bir yöntemdir, fakat uygulama esnasında, öncesinde ve sonrasında hastanın uyması gereken bazı kurallar vardır. Bunların dışında da çok nadiren görülen birtakım sorunlar oluşabilmektedir bunlar;

-Vücutta su kabarcıklarının oluşma ihtimali,
-Yaşlılık lekelerinin lazer ışınları ile birlikte kaybolma ihtimali,
-Vücutta uçuk benzeri yara oluşması,
-Çok nadiren hiperpigmentasyon görülebilir, fakat 1-4 hafta arasında genelde kaybolur,

Özellikle kabarcık ve yara oluşum görülmesi halinde derhal hekime başvurulmalıdır, doktor böyle bir durum karşısında topikal ilaç tedavisini uygun görebilir, bu da iyileşme sürecini kısaltacaktır.

Bütün bu saydığımız durumlar çok küçük ihtimallerde gerçekleşmektedir, bu ihtimalleri sıfıra çekmek adına doğru uzmanlar tarafından yapılmalı ve doğru cihazın seçilmesinin çok büyük faydası olacaktır.

Lazer epilasyon sonrasında herhangi bir şekilde su toplama, yara veya kaşıntı görülmesi durumunda, bu bölge kesinlikle kaşınmamalı ve derhal bir hekime başvurulmalıdır.

15
-   Lazer epilasyonu uygulamasında ışınlar gönderilmesiyle birlikte, uygulanan bölgede 2 cm çapında olan bütün kıllar etkilenir, iğneli epilasyonda ise her kıl için kılın bulunduğu köke ayrı ayrı iğne sokulmaktadır,
-   Lazer epilasyonu için ortalama 4-10 seans arası seans uygulanırken, iğneli epilasyonda ise haftada 1 uygulama yapılırken uygulamalar 1-2 sene kadar sürebilir,
-   İğneli epilasyon ağrılı bir yöntemken, lazer epilasyonunda ağrı ve sızı yoktur,
-   İğneli epilasyonda kıl kökü civarında şişmeler gözlenebilir, lazer epilasyonu sırasında ise kızarıklık oluşabilir her ikisi de geçicidir,
-   Lazer epilasyonu doğru uygulama ve uzmanlar tarafından yapılması halinde herhangi bir yan etki içermezken, iğneli epilasyonda kalıcı iz oluşma ihtimali vardır.
-   Her iki yöntem de kalıcı çözümler sunabilir.

Sayfa: [1] 2 3 ... 111