İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - melıke

Sayfa: [1]
1
Tatlılar / muzlu yaş pasta
« : Haziran 09, 2008, 05:41:47 ÖS »
MUZLU YAŞPASTA

keki için:

4 yumurta
4 fincan şeker
4 fincan un
1 paket kabartma tozu ...... bukadar

kreması için:
1 litre süt (5 su bardağı)
2 yemek kaşığı  un (nişasta yoksa 5 kaşık un)

3 yemek kaşığı  nişasta

8 yemek kaşığı şeker

yapılışı : kekini yaparken : yumurtalarla şekeri iyice mikserle çırpın unu ve kabartma tozunu da ekleyip çırpmaya devam edin. yağlanmış kalıbınıza döküp 180 derecede orta katta pişirin.
Not: Kek pişirirken fırınınızın ilk önce alt katını yakın kek kabarınca üskatınıda açın.
Kremasının yapılışı: Bütün malzemeleri karıştırıp pişirin. Soguduktan sonra 1 yemek kaşığı margarini ekleyip mikserle iyice çırpın krema daha beyaz oluyor.
Not: Ben kremasınada  kekinede 2 şer kaşık muzlu pudingin tozundan ekliyorum daha lezzetli oluyor.
Süslemesini ve içine eklenecek malzemeleri siz seçin. ben muz, ceviz be çikolata ekledim.

AFİYET OLSUN.

2
Burcunuza Göre Güncel!.. / fal nedir?
« : Haziran 09, 2008, 05:38:54 ÖS »
FaL nedir ?
İlk önce buna bi acıklık getirelim

Fala inanmayın ama falsızda kalmayın..! Bu sözü duymayanınızın olduğunu sanmıyorum. Peki hiç düşündünüz mü nasıl oluyor da oluyor..?

Herkes yaşamındaki bazı dönemleri merak eder. O dönemler özel dönemlerdir. Acaba o dönemlerde neler olacaktır? Gelecek öğrenile bilinir mi? Buna imkan var mı?

Fallar çok çeşitlidir. Dünyada kullanılan yada bilinen fal sayısı binden fazladır desek abartmış olmayız.

Her Şeye rağmen gelecek yinede belli ortamlar ve metotlar içinde görülebilir.

Falların hepsinde amaç hep aynıdır. Geleceğin görülmesine çalışılır. Bunların bazıları üst düzeyde bilgi gerektiren mistik veya akült yöntemlerdir. Daha da ötesi doğuştan gelen bazı algılama yöntemleridir. Benim burada sizlere açıklayacağım fallar bunların dışında; Mistizm gerektirmeyen yöntemler olacaktır.

Günlük Astrolojik Tahminler Fal mıdır?Başlıkta yer alan sorunun cevabını verebilmek için "astrolojik tahmin" ve "fal" kavramlarının düzgünce tanımlanması yeterli. Zira "fal"cılık yapmakla, "astrolojik tahmin" yapmak birbirinden farklı işler. "Astrolojik tahmin" asla "fal"cılık değildir, ama kimi falcılar "astrolojik veriler"i kullanabilirler...

Astroloji "gelecek hakkında tahminler"de bulunur... Ama bu, bir "hava tahmin raporu"ndan daha farklı, ya da daha fazla birşey değildir. Yarın havanın yağışlı olacağı söylenirse size, bunun belli bir "gerçekleşme" potansiyeli olduğunu bilirsiniz. Ama ertesi gün evde oturmak, ya da yağmur var diye çizme ve yağmurluk giymek, ya da bunları evde bırakıp iliklerinize kadar ıslanmak SADECE sizin seçiminizdir. Yalnızca ve yalnızca, sonuçlarına katlanmak zorunda olduğunuz "kişisel" seçiminizdir.

Evinizi yağmurda su basma tehlikesi varsa çoluğu çocuğu toplayıp kuzeninizin evine yollanır, ya da korku içinde yağmurun yağmamasını ya da az yağmasını dileyerek evde oturup olacakları beklersiniz. Kuzen evine yatılı gitmenin de, siz evdeyken evi su basmasının da farklı "zor" sonuçları vardır. Ve bu "zor" sonuçlara katlanmak, "seçimi yapanın kendiniz olduğunun kesin olarak bilincinde olduğunuz sürece" KOLAYdır! Astroloji'nin sırrı burada işte...

Sayfa: [1]