İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - CANSU

Sayfa: [1]
1
Her Telden / ayda 14bin tl maaşlı iş
« : Mart 24, 2009, 10:36:43 ÖÖ »
14 BİN TL MAAŞLI İŞ
BM Sanayi Kalkınma Örgütü, Türkiye Temsilciliğine Aylık Net 14 Bin Lira Maaş ile Yönetici Arıyor.
 
BM Sanayi Kalkınma Örgütü (UNİDO), Türkiye temsilciliğine aylık net 14 bin lira maaş ile yönetici arıyor.
UNİDO tarafından yapılan duyuruda, Türkiye temsilciliğine yönetici arandığı belirtilerek "Ekonomi, kamu yönetimi veya mühendislik alanlarından mezun olan, iş deneyimine sahip adayların başvurabileceği pozisyon için aylık net maaşın ortalama 14 bin TL" denildi.

"Müdür" düzeyindeki pozisyonu üstlenecek olan kişinin, UNİDO'nun, Türkiye'deki sanayi sektöründe gerçekleştirdiği teknik işbirliği projelerine ilişkin faaliyetlerde bulunması gerekecek.

"Stratejik düşünce ve analiz" yapma kabiliyetine sahip olması gereken adaylardan ayrıca en az yedi yıllık başarılı bir üst düzey yöneticilik tecrübesi ve çok iyi İngilizce isteniyor.

Başvurular, 8 Nisan 2009 tarihine kadar yapılabilecek
.

2
Bilim-Teknik / sesi ışığa çevirdiler
« : Mart 18, 2009, 10:38:54 ÖÖ »
SESİ IŞIĞA ÇEVİRDİLER


Amerikalı Bilim Adamları, Elektrik Sinyallerini Sese Dönüştüren Bir Prosesi Tersine Çevirerek İlk Kez Yüksek Frekanslı Sesleri Işığa Çevirmeyi Başardıklarını Açıkladılar.
 
 
Amerikalı bilim adamları, elektrik sinyallerini sese dönüştüren bir prosesi tersine çevirerek ilk kez yüksek frekanslı sesleri ışığa çevirmeyi başardıklarını açıkladılar.
NELERE YARAYACAK

Nature Physics dergisinde yayımlanan makalede, Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı'ndan araştırmacılar, geliştirdikleri yeni teknolojinin, bilgisayar yongaları, LED'ler ve transistörlerin daha da geliştirilmesini sağlayacağını belirttiler.  
100 MİLYON KEZ DAHA YÜKSEK FREKANSLI SES DALGALARI

Cep telefonları gibi cihazlarda bulunan piezo-elektrikli hoparlörlerin insan kulağının duyabileceği düşük frekanslarda çalıştığını kaydeden araştırmacılar, bu prosesi tersine çevirerek, ışığı üretmek için, insan kulağının duyabileceğinden 100 milyon kez daha yüksek frekanslı ses dalgaları kullandıklarını ifade ettiler.

Bu karmaşık araştırmanın başında yer alan Michael Armstrong, geliştirdikleri prosesin, yüksek frekanslı seslerin ışığa çevrilmesini çok doğru bir şekilde görmeyi sağladığını söyledi.

3
Her Telden / ölme hakkı salgın gibi yayılıyor
« : Mart 18, 2009, 09:18:53 ÖÖ »
ÖLME HAKKI SALGIN GİBİ YAYILIYOR
Uruguay Kongresi, Ölümcül Hastalığa Yakalanan ve İyileşme Umudu Görülmeyen Hastaların 'Ölme Hakkı' (Ötenazi) Bulunduğunu Öngören Yasa Tasarısını Kabul Etti.
 
Uruguay Kongresi, ölümcül hastalığa yakalanan ve iyileşme umudu görülmeyen hastaların ''ölme hakkı'' (ötenazi) bulunduğunu öngören yasa tasarısını kabul etti.
Kongre üyesi Washington Abdala, neredeyse yumruklaşmalara yol açacak kadar sert tartışmalara yol açan tasarıyla ilgili açıklamasında, ''yasanın, belirtildiği şekilde hasta olan bir insanın saygınlığıyla ölebilmesine imkan verdiğini'' söyleyerek, bunun hasta ve doktoru için bir hak olduğunu savundu.

 
Yeni yasaya göre, kurtulma ümidinin olmadığı durumlarda hasta ölme hakkını kendisi isteyebileceği gibi, hastanın bilincinin kapalı olması durumunda yakınları da bunu talep edebilecek.

Yasanın yürürlüğe girebilmesi için cumhurbaşkanının onayından geçmesi gerekiyor.

Vatikan'ın karşı çıktığı ötenazi ile ilgili yasanın bir benzerini, dünyadaki ikinci büyük Katolik nüfusa sahip olan Meksika geçen yıl çıkararak ötenaziyi tekrar kabul etmişti.


4
Her Telden / teknoloji çöpe gidiyor
« : Mart 17, 2009, 01:51:04 ÖS »
TEKNOLOJİ ÇÖPE DÜŞTÜ

Bundan En Fazla 10 Yıl Önce Pek Çok Kişide Bulunmayan Masaüstü Bilgisayarlar ve Monitörler Artık Çöpe Düşmeye Başladı.

 
 
Bundan en fazla 10 yıl önce pek çok kişide bulunmayan masaüstü bilgisayarlar ve monitörler artık çöpe düşmeye başladı.
Yüksek fiyatları nedeni ile arıza yapsa bile tamir edilerek kullanılan tüplü monitörler artık eskidiği için çöpe atılıyor.

Teknolojinin ilerlemesiyle fiyatların iyice ucuzladığını ve tüplü monitörlerin yerine lcd monitörlerin aldığı belirten bilgisayar satıcısı Muharrem Arat, "Tüketici artık fiyatlar uygun olduğu için tamir ettirmek yerine yenisini almayı tercih ediyor. Düz kare ekran tüplü bir monitör 110-120 TL'ye alınabiliyor. İkinci el alırsanız bu fiyat 50 TL'ye kadar düşüyor. Zaten arızası tamir ettirmek isteseniz bile 25-30 TL'den aşağıya kimse yapmıyor. Bu nedenle artık kimse eski ile uğraşmak istemiyor." dedi.

5
Hayvan Resimleri / terrier
« : Ocak 22, 2009, 03:28:22 ÖS »

6
Dahiliye / son zamanların artan hastalığı:diabet!
« : Ocak 22, 2009, 12:48:42 ÖS »
Diabet - Şeker Hastalığı
Diabet, diğer adıyla şeker hastalığı, sık görülür ve ciddî sonuçlara yol açar.Pankreasın ürettiği insülinin yetersizliği veya etkisizliğinden kaynaklanır. İnsülin olmayınca, besinlerle aldığımız şeker ve diğer besin unsurları, ihtiyaç duyan hücrelere giremez. Böylelikle, hücreler şekersizlik çekerken, kanda şeker normal değerlerin üstüne çıkar. Kanda şekerin çok artması, zehir etkisi yaratır ve vücudun tüm hücrelerini tahrip eder.

                         Şeker ve İnsülin
Vücut, sürekli olarak kanda bir miktar şekere (glukoza) ihtiyaç duyar. İnsülin kan dolaşımındaki glukozu hücrelere taşımakla görevlidir. İnsülin pankreas tarafından üretilen bir hormondur.
Hücrelerdeki glukoz, günlük yaşamımızı devam ettirmeyi sağlayacak enerji kaynağıdır.
 Diyabet nedir Nasıl meydana gelir

Diyabet, başta karbonhidratlar olmak üzere protein ve yağ metabolizmasını ilgilendiren bir metabolizma hastalığıdır ve kendisini kan şekerinin sürekli yüksek olması ile gösterir. Diyabet hastalarındaki temel metabolik bozukluk, kan yoluyla taşınan glükozun(şekerin) hücrelerin içine girememesidir. Normal koşullarda besinlerden elde edilen veya karaciğerdeki depolardan kana salınan glükoz pankraeas tarafından salgılanan İNSÜLİN hormonunun yardımıyla hücre içine girer ve orada yakılarak enrjiye dönüşür. Hücrelerin üzerinde değişik maddelerin girmesine izin verilen "kapılar" vardır. Bu kapılar normalde kilitlidirler ve uygun "anahtar" varlığında açılırlar. Diyabet, hücrelerin üzerindeki glükoz "kapısının" açılamaması durumudur. Bu örnekten ilerlersek diyabet, anahtar işlevi gören İNSÜLİN hormonu yetersizliğine ve/veya insülinin etkilediği reseptörlerin( hücre kapısındaki kilidin) bozukluğuna bağlı gelişmektedir.


            ŞEKER HASTALARINA KÜÇÜK ÖNERİLER:
Haftada 1 kez sabah akşam şekerinizi ölçün,kayıt tutun ve bu kayıtları kontrol anında doktorunuza gösterin Kilonuzu kontrol altında tutun,ideal kilonuzu koruyun Günlük düzenli yürüyüşler yapın. Öğün atlamayın,diyetisyeninizin veya doktorunuzun yemeyi önermediği hiçbir şeyi yemeyin,ısrarlara kulak asmayın. İçeriğinde fruktoz,sakkaroz veya şeker olan hiçbir ürünü satın almayın,tüketmeyin. Gerektiğnde değişiklik yapabilmek için besin gruplarını iyi öğrenin. Tatlandırıcılarla yaptığınız yiyeceklerle kendinizi ödüllendirin. Halk arasında diyabete iyi geliyor diye önerilen tatlı yiyeceklerden uzak durun.

                DİYABETLE BARIŞIK YAŞAMAK
Diyabetin bazı erken belirtileri vardır. Kan şekeri yüksek olan kişilerde yorgunluk, halsizlik, iştahsızlık, sık idrara çıkma. susama, yara ve berelerin uzun zamanda iyileşmesi gibi belirtiler vardır. Eğer ailenizde şeker hastası varsa bu hastalığa yakalanma riskiniz daha fazladır. bu belirtilerle doktorunuza başvurduğunuz taktirde doktorunuz kan şekerinizin de belirlenmesini isteyecektir.

Diyabetliysem ne yapmam gerekiyor? eğer diyabetliyseniz hayatınızın bundan sonraki döneminde kendinizi çok iyi kontrol altında tutmanız gerekecektir. Diyabetle barışık yaşamanın yolu kendinize dikkat etmekten geçer. Kan şekeri düzeylerinizi ortalama aralıklarda tutarak olabildiğince normal yaşam sürdürmeyi hedeflemelisiniz. Bu hedefe ulaşmanın en iyi yolu diyet uygulamak ve egzersiz yapmaktır.
 

şeker hastalığı, şeker, diyabet, diyabetik, diabet, diyabet, hastalık, bilgi , hakkında, şekerin tedavisi, şeker , seker, hastaligi, hastalik, diyabet tedavisi, tadavi, tedavisi, şeker yükselmesi , hemoglomin, a1c, homoglomin, şeker diyeti, diyabetik diyet, diyet ve önemi, sağlıklı beslenme, beslenme kuralları, insülin tedavi, inüsülin, insulin


biliyosunuzdur belki konu açmayı beceremem ama bu konuyu atlamak istemedim...zaman geçtikçe diabete tutulanların sayısı normalden fazla artış gösterio...ve daha da önemlisi küçük yaşlardaki çocuklarda da sık görülür oldu...
lütfen yediklerimize dikkat edelim


7
İtiraf Ediyorum!.. / KÖR OLMUŞUMMMM
« : Aralık 31, 2008, 03:26:12 ÖS »

uzun zamandır derste arkadaşlarla kağıtlaşmamıştık...geçen hafta ne hikmetse arkadaş derste not attı bana...yazıyı okuyamadım dalga geçiyo falan zannettim hatta çıkıştım garibe...ama farkettimki ben gazete boyutundaki yazıların hiçbirini okuyamıorum sitedeki yazıları bile göz ağrısıyla okuodum...e haliyle körlüğe doğru adım atmışım...artık bende gözlük kullananlar cemiyetindeyim vatana millete hayırlı olsun ne diim :baby :baby :baby :baby

8
Kendi Siteleriniz / yok benim baktığım site
« : Ocak 09, 2008, 11:29:41 ÖÖ »
çok ciddiyim sizden başka üye olduğum site yok...bi tane vardı 3aydır yüzüne bakmıyorum...

Sayfa: [1]