Gönderen Konu: Fenerbahçe farkını ortaya koyuyor  (Okunma sayısı 1256 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OĞUZHAN

  • Süper Mod
  • *
  • İleti: 2183
  • Rep Gücü : 869
  • Cinsiyet: Bay
  • Ne Mutlu Türküm Diyene !
    • Profili Görüntüle
Fenerbahçe farkını ortaya koyuyor
« : Ekim 31, 2009, 02:45:03 ÖS »

Başkanımız Aziz Yıldırım'ın, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin 81 no'lu Kasım sayısında yer alan 'Fenerbahçe farkını ortaya koyuyor' başlıklı başyazısı şöyledir:

"Sevgili Fenerbahçeliler,

Dergimiz vasıtasıyla camiamıza seslendiğim bu yazıya, Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak başlamak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde ulus olarak idrak ettiğimiz Cumhuriyetimizin 86. yaşını, Fenerbahçe ailesi olarak, başta Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları'nın etkinlikleri olmak üzere pek çok farklı organizasyonla şevkle ve gururla kutladık, nice yıllar diliyoruz.

Profesyonel Futbol Takımımız, daha önce pek çok kez dile getirdiğimiz hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini, hem Avrupa'daki hem de ligdeki sıralamada 'lider' unvanını taşımak suretiyle, göstermektedir. Takımımız, deneyimli idari ve teknik ekibiyle, kadrosunda barındırdığı her biri yüksek kaliteli oyuncular sayesinde rakiplerle aramızdaki farkı her geçen gün daha da artıracaktır.

Ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz Galatasaray karşısında alınan galibiyet nedeniyle idari ve teknik ekibe, futbolcularımıza ve zaferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ancak sportif ve ekonomik anlamda kulübümüzü zor durumda bırakan 'münferit eylemler' karşısında birlik olma zorunluluğuna da dikkat çekmeden geçemiyorum. Rakibimiz karşısında elde ettiğimiz zaferimizi gölgelemek için sürekli olarak konuşanları, yan yollara saparak 10 yıldır değişmeyen gerçeği hafızalardan çıkarma gayretinde olanları tebessümle izliyorum.

Geçen sezon UEFA Finali'ne ev sahipliği yaparak örnek bir stadyum olduğunu bir kez daha gösteren Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda, 12. Adam'ın arasına karışarak, hiçbir koşulda onaylanmayacak hareketlerde bulunan kişilere karşı tüm taraftarlarımızı sağduyu çerçevesinde göreve davet ediyorum. Takımımızın haklı galibiyetinin ardından münferit de olsa meydana gelen bir olay sebebiyle, kulübümüzün aldığı seyircisiz oynama cezasının sadece rakiplerimize avantaj sağlayacağının bilinmesini istiyorum. Bizi durdurmak isteyenlerin fırsat kolladığına, ortaya çıkan her türlü olumsuz durumun bu çevreler tarafından anından kulübümüz aleyhine kullanıldığına dikkatinizi çekiyor ve asla bunlara fırsat verilmemesini taraftarlarımızdan istiyorum. 
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, yarıştığı tüm branşlarda tek hedefi vardır: Şampiyonluk. Şampiyonluklar dışında elde edilen hiç bir başarı camiamızı mutlu etmemektedir. Bu nedenle ailemizin her bir ferdinden, sporcularımıza inanmalarını, ilgilerini ve desteklerini şampiyonluk yolunda sadece sporcularımıza yönlendirmelerini önemle rica ediyorum.

Benzer şekilde Yüksek Divan Kurulu'nda da belirttiğim gibi, sadece futbolda değil, basketboldan voleybola, masa tenisinden boksa, yüzmeden atletizme, yelkenden küreğe yarıştığımız her branştaki takımlarımızın hedefi şampiyonluktur. Biz de bu hedeflere inanmakta ve her yerde şampiyon olacağımızı ısrarla söylemekteyiz.

Bu bağlamda, camiamıza sezonun ilk kupalarından birini, finalde Eczacıbaşı Zentiva'yı yenerek Süper Kupa'yı getiren Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı'na teşekkür ediyor, sezona daha nice zaferler sığdıracaklarına ilişkin inancımı bu vesileyle tekrar etmek istiyorum.

Yüksek Divan Kurulu'nda, Efes Pilsen Spor Kulübü Başkanı Sayın Tuncay Özilhan'ın açıklamalarına cevap vermiş, medya yoluyla çarpıtılan haberlerin doğrusunu kamuoyuyla paylaşmıştım. Bir kere daha bilinmesini istiyorum ki bir takımın topluca doping yapması olayı ile Dünya'da bu güne kadar sadece iki kez karşılaşılmıştır. Bunlardan birisi Fransa'da Marsilya futbol takımı ile ilgili olandır. Diğeri ise Efes Pilsen'in karşı karşıya olduğu olaydır.  Beklentimiz, bu toplu doping eylemine sebebiyet verenlerin spor ailesinden ayıklanarak çıkarılması ve kamu vicdanının bu şekilde rahatlatılmasıdır. Ataşehir'de yapılmakta olan salon, Türk basketbolu adına son derece önemli bir tesis olacaktır. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak mekanlardan biri olması planlanan bu salon, Türk sporuna hizmet edecek kalıcı bir eser haline gelecektir. Bu proje, ülkemiz sporuna tesis kazandırma sevdamızın bir tezahürüdür. Bu gerçeği, 'Rant kapısı' olarak nitelendirmek oldukça yakışıksız bir ifadedir. Sayın Özilhan'ın istemesi halinde, güçlerimizi birleştirerek Türk sporuna yeni tesisler kazandırma teklifimiz de halen geçerlidir.

Yine Yüksek Divan Kurulu'nda da altını çizdiğim fakat medyada yeterince yer bulmadığını gözlemlediğim amatör sporlar konusunda buradan bir kez daha değinmek istiyorum.

Fenerbahçe Spor Kulübü, bünyesindeki amatör sporlara, son 5 yılda  60 milyon liralık bir kaynak aktarmıştır. Yetiştirdiğimiz ve imkan tanıdığımız amatör sporcular da milli formalar altında Türk sporu için mücadele etmektedir.
Pekin Olimpiyatları'nda, Türkiye'nin sporcu kafilesinin 3'te 1'ini Fenerbahçeli amatör sporcuların oluşturduğunu da hatırlatarak, bu durumun bizim adımıza büyük bir gurur kaynağı olduğunu da belirtmeliyim.

Ancak Fenerbahçe Spor Kulübü, bir yerde profesyonel futboldan kazandığı paraları, amatör branşlara aktarmaktadır. Bütçesi geniş bir kulüp olmamıza rağmen, bu durum haksız rekabet gerçeğini ortadan kaldıramamaktadır. Daha da önemlisi, imkanlar zorlanarak ayrılan bu kaynak maalesef daha da artırılamamakta ve başta olimpiyatlar olmak üzere her türlü uluslararası platformda daha üst seviyede sporcular yetiştirilmemektedir. Bu sadece Fenerbahçe için değil, tüm kulüpler için geçerlidir fakat Fenerbahçe, gücü itibariyle bu durumu en şiddetli şekilde yaşayan kulüptür. Bu nedenle, Spor Bakanı Sayın Faruk Özak Bey'e sunacağımız önerilerin ciddiyetle değerlendirilmesini ve bir an önce hayata geçirilmesini diliyoruz.

Son olarak, kulübümüzün bayan üyeleri için düzenlenen toplantılarının ikincisinin, 7 Kasım'da Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılacağını hatırlatmak istiyorum. Fikirlerine ve düşüncelerine çok önem verdiğimiz bayan üyelerimizin istekleri doğrultusunda oluşturulacak çalışma gruplarının, Fenerbahçemize önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyor ve tüm bayan üyelerimizi bu toplantılara beklediğimizi bir kez daha yinelemek istiyorum.

Saygılarımla,

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı"