Gönderen Konu: I CAN FOOTBAL un kullanım sartları !  (Okunma sayısı 1895 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cankoraklar

 • Moderator
 • *
 • İleti: 12
 • Rep Gücü : 50
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
I CAN FOOTBAL un kullanım sartları !
« : Aralık 21, 2010, 12:45:50 ÖS »

UYULMASI GEREN KURALLAR VE BİLGİLENDİRMEI CAN FOOTBALL (Oyun), SOBEE YAZILIM TİCARET LTD. ŞTİ. (Sobee) tarafından geliştirilen ve Sobee ye ait olan bir bilgisayar oyunudur. Oyun u indirerek, deneyerek, Oyun a üye olarak ve/veya Oyun u satın alarak, burada yazılanları okuduğunuzu, anladığınızı, kullanım şartları ve ilgili yasalar hakkında bilgilendiğinizi ve bunlara uyacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz.

"Siz", "sizin", "sizinki" gibi terimler, üyeler, kullanıcılar yada satın alan kişiler için kullanılmaktadır. "Sobee", "biz", "bizim", "bizimki" gibi terimler Sobee için kullanılmaktadır. Bu terimlerin çoğul kullanımları da, yine adı geçen tarafları ifade eder.

1. Giriş

Oyun da dahil olmak üzere ancak onunla sınırlı kalmayacak şekilde sitelerimize ait bütün içerik, materyaller, dökümanlar, bilgiler, grafikler, tasarımlar, ürünler, yazılımlar, güncellemeler, yamalar ve servisler, ilgili antlaşmalarla ve fikir / sanat eserleri kanunları ile yasal olarak korunmaktadır. Oyunun ve Oyun un sunulduğu web sitelerinin kodlarına erişmeye çalışanlar bunun sorumluluğu üstlenirler ve hiçbir kısıtlama olmadan Internet, veri aktarımı, e-posta ve gizlilik ile ilgili yasalara uymayı taahhüt ederler. Oyun un, web sitelerinin ve bunların içeriğindeki tüm materyallerin burada belirtilen Kullanım Koşulları na aykırı kullanılması durumunda Sobee nin, web sitelerine erişiminizi ve kullanımınızı sonlandırma hakkına sahip olduğunu kabul ediyorsunuz. Üyeliğin sona ermesi halinde, Sobee ye ait Sitelerimizden elde etmiş olduğunuz ve lisansını satın aldığınız veya almadığınız tüm materyalleri ve uygulamaları kayıtlarınızdan yok etmekle mükellefsiniz. Sitelerimizi ve Oyunu kullanma hakkınızı ve bu amaçla size verilmiş şifreleri veya size tanınmış herhangi bir başka hakkı başkalarına devredemezsiniz.

2. Kullanım Koşulları

Sitelerimizden indirilmiş Oyun, herhangi bir uygulama yada kod, dosyalar, kodla oluşturulmuş veya koda entegre edilmiş resimler, Oyunla birlikte gelen veriler, güncellemeler, yamalar ve bunlarla sınırlı olmayan Oyuna ait diğer unsurların kullanımı, burada belirtilen kullanım koşulları ile tanımlanmıştır. Oyuna ve ilgili uygulamalara erişim yada oyunun indirilmesi, size hiçbir şekilde Oyuna ve uygulamalara sahiplik veya herhangi bir fikri mülkiyet hakkı vermez.

Oyunun resmi websitesi http://www.icanfootball.com adresi ile belirlidir.

Oyuna erişim, http://www.icanfootball.com websitesinden indirilmesi ve bilgisayarınıza kurulması gereken oyun yazılımı ile yapılmaktadır. Sözü edilen yazılıma ait teknik gereksinimler websitesinde duyurulmaktadır.

Oyunu indirdikten sonra Oyun a giriş yapabilmeniz için Oyun a üye olmanız gerekmektedir. Oyun, Internet üzerinden ve oyun sunucuları yardımıyla oynanan bir oyundur. Bu nedenle, Oyun u oynayabilmek için Internet bağlantınızın aktif olması gerekmektedir. Internet bağlantılarında servis sağlayıcılardan ve/veya altyapıdan kaynaklanabilecek gecikmelerden ve/veya kesintilerden Sobee hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Oyuna giriş yapmaya çalıştığınızda o anki aktif kullanıcı sayısına bağlı olarak oyun sunucularının tamamı dolu olabilir. Sadece ücretli kullanıcılar oyun sunucularına öncelikli erişim hakkına sahiptirler.

Oyun yazılımı ve oyun sunucuları arasındaki iletişimin geriye doğru mühendislik yöntemleri ile çözülmeye çalışması, dinlenmesi, değiştirilmesi, başka sunuculara yönlendirilmesi, oyun sunucularının emüle edilmesi, başka oyun sunucularının kurulması ve/veya işletilmesi kullanım koşullarına aykırıdır. Bu tip faaliyet içinde bulunan kişi ve kurumlar hakkında Sobee her türlü hukuki işlemi başlatma hakkında sahiptir.

Oyun içi sohbet (chat) alanlarında; reklam, terörizm ve terör örgütleri, Atatürk, bayrak, cumhuriyet, devlet, din, ırkçılık, uyuşturucu, politikacılar yada diğer tüzel hakkında yazışmalar, pornografik içerik, argo ve küfür içeren kelimelerin kullanımı ve diğer oyuncuları tacize yönelik davranışlar kullanım kurallarına aykırıdır. Bu tip davranış içinde bulunan kullanıcıların Sobee yetkilileri tarafından geçici ve/veya kalıcı süre ile Oyun a erişimleri engellenebilir. Üyeler arasında yapılan yazışmaların içerik ve mahiyetinden dolayı SOBEE herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Yasal zorunluluklar nedeniyle talep etmesi durumunda, sözü edilen kişilerin kişisel bilgileri yetkili merciler ile paylaşılabilir.

3. Uyarılar

Kullanım koşulları veya diğer kurallardaki değişiklikleri içeren ama onlarla sınırlı olmayan uyarılar; e-posta, normal posta veya sitelerdeki uyarı/duyuru linkleriyle yapılabilir. Kullanım koşulları size haber verilmeden değiştirilebilir. Kullanım koşullarını periyodik olarak gözden geçirerek, uygun davrandığınızdan emin olmak durumundasınız. Ayrıca, bazı uygulama ve servisleri kullanırken, o uygulama ve servislere özel ve size zaman zaman gösterilen yada gönderilen kurallara uymak durumunda kalabilirsiniz. Bütün bu şartlar ve kurallar, bu vesileyle, burada belirtilen kullanım şartlarına dahil edilmiş kabul edilir.

Sobee ye ait web sitelerinde, Sobee nin veya üçüncü kişilerin hizmetleri hakkında reklam ve promosyonlar görüntülenebilir. Web sitemizde Sobee ye ait olmayan ve faaliyetleriyle ilgili bulunmayan diğer web sitelerine yönlendirme yapılabilir. Ziyaretçinin bu web sitelerinden herhangi birini ziyaret etmesi halinde üçüncü kişilerin kullanımında ve aitliğinde olan bu web sitelerinin politika ve uygulamalarından Sobee sorumlu değildir.

Sobee ye ait internet sitelerinde verilen bilgiler, "olduğu gibi", "mevcut olduğu şekilde" sağlanmaktadırlar. Sobee, üçüncü kişiler hakkında olanlar da dahil web sitesinde yer alan bilgilerle da dahil olarak mülkiyet, satılabilirlik, doğruluk, güvenilirlik, kesinlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

4. Lisans Hakkı

İndirme, deneme, satın alma ve/veya Oyun a abone olmak, size; bireysel, münhasır olmayan, devredilmeyen ve ticari olmayan bir kullanım lisansı verir. Oyun ve uygulamaların telif hakkı kanunlarınca korunduğunu ve fikri mülkiyetinin Sobee de olduğunu kabul ediyorsunuz. Bu bağlamda, herhangi bir şekilde Oyunu ve uygulamaları çoğaltmamayı, alt-lisans vermemeyi, ticari olarak kullanmamayı, Oyunun, uygulamaların yada materyalin türevlerini oluşturmamayı kabul ve taahhüt ediyorsunuz. Kişisel kullanım için Oyunu kendi bilgisayarınızda çoğaltma ve tamamen kişisel, ticari olmayan bir yedeğini almak için CD ye yazma hakkınız bulunmaktadır. Oyunu, logoları, markaları ve fikri mülkiyet haklarıyla korunan, Sobee ye ait olan herhangi diğer materyali değiştirmeyeceğinizi ve kötüye kullanmayacağınızı kabul ve taahhüt ediyorsunuz. Oyun ve uygulamalar Digital Rights Management (DRM) sistemince kormaktadır. Bu sistemler, Internet te dijital olarak satılan içeriğin fikri mülkiyet haklarının korunması için geliştirilmiştir. Herhangi bir yazılım, program, uygulama kodu veya diğer herhangi bir cihazı, uygulamayı korumak amacıyla oluşturulmuş sistemi kırmak için kullanmayacağınızı kabul ve taahhüt ediyorsunuz.

5. Kişisel Bilgiler ve Gizlilik Politikası

Kayıt aşamasında, sitede veya alım sürecinde verdiğiniz bilgiler ve oyununuz açılırken bilgisayarınızın sistem konfigürasyonu ile ilgili sunucumuza gönderdiği bilgiler size daha iyi bir servis temin edilmesini sağlamaktadır.

Kişisel bilgileriniz sunucularımızda yüksek güvenlik ile saklanırlar. Bu bilgiler özellikle (fakat bununla sınırlı olmamak kaydıyla) istatistiki amaçlar için kullanılmaktadır ve;


İşlemci, işletim sistemi, ekran kartı gibi bilgiler Oyun un daha yüksek performansda çalışmasına yönelik çalışmalarımza yardımcı olur,
Oyun un nasıl kullanıldığını daha iyi anlamamıza yardımcı olur,
Sohbet ile ilgili kurallarına ihlaline yönelik şikayetlerin araştırılması ve değerlendirilmesi amacıyla Oyun içi tüm sohbetlerin kayıtları tutulmaktadır.

6. Yükümlülüklerin Sınırlandırılması

SOBEE HİÇBİR ŞEKİLDE HERHANGİ BİR UYGULAMADAN KAYNAKLANAN VEYA ONUNLA İLGİLİ KAYIPLARDAN, GELİR KAYIPLARINDAN, VEYA HERHANGİ BİR ÖZEL ZARARDAN DOĞRUDAN YADA DOLAYLI OLARAK SORUMLU TUTULAMAZ. BELİRTİLEN SINIRLAMALAR, SOBEE NİN BU TİP ZARARLARDAN HABERDAR EDİLMİŞ OLMASI İLE ORTADAN KALKMAZ.

OYUNUN VEYA İNTERNET SİTESİNİN KULLANIMI SIRASINDA VEYA SONRASINDA OLUŞABILECEK HERHANGİ BİR PERFORMANS ARIZASI, HATA, EKSİKLİK, KESİNTİ, KUSUR, İŞLETME VE/VEYA NAKİLDE GECİKME, BİLGİSAYAR VİRÜSÜ VE/VEYA HAT VE/VEYA SİSTEM ARIZASI SONUCU ORTAYA ÇIKAN DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI ORTAYA ÇIKAN ZARAR, ZİYAN VE MASRAFLAR DÂHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HİÇBIR ZARAR VE ZİYANDAN, SOBEE VE/VEYA ÇALIŞANLARI, BU TÜR BİR ZARAR VE ZİYAN OLASILIĞINDAN HABERDAR EDİLMİŞ OLSALAR DAHİ, SORUMLU OLMAZLAR.

7. Yetkili Mahkemeler

Burada belirtilen kullanım şartlarına dair anlaşmazlıklarda İstanbul mahkemeleri yetkilidir.Çevrimdışı morfeine

 • Taylan KAVAKLI
 • Admin
 • *
 • İleti: 666
 • Rep Gücü : 256
 • Cinsiyet: Bay
 • Seni Çok Ama Çok Seviyorum Aşkım Benim [İREM]
  • Profili Görüntüle
Ynt: I CAN FOOTBAL un kullanım sartları !
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2010, 12:53:28 ÖS »
çok gerekli bilgiler tşk ederim kardeşim  ;)
<<<<<< reklama gerenk yok şeklim ortada :D

Çevrimdışı cankoraklar

 • Moderator
 • *
 • İleti: 12
 • Rep Gücü : 50
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
Ynt: I CAN FOOTBAL un kullanım sartları !
« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2010, 01:00:32 ÖS »
 önemli degil abi özellikle küfür edenler için gerekli olan bilgiler ;)

Çevrimdışı morfeine

 • Taylan KAVAKLI
 • Admin
 • *
 • İleti: 666
 • Rep Gücü : 256
 • Cinsiyet: Bay
 • Seni Çok Ama Çok Seviyorum Aşkım Benim [İREM]
  • Profili Görüntüle
Ynt: I CAN FOOTBAL un kullanım sartları !
« Yanıtla #3 : Aralık 21, 2010, 01:03:46 ÖS »
önemli degil abi özellikle küfür edenler için gerekli olan bilgiler ;)
evet aynen katılıyorum sana  :brn

<<<<<< reklama gerenk yok şeklim ortada :D