Gönderen Konu: Bir Genç Kızın Gizli Defteri-İpek Ongun  (Okunma sayısı 2329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı merve35

  • _Nöbetçi Mod_7/24
  • Süper Mod
  • *
  • İleti: 3552
  • Rep Gücü : 498
  • Cinsiyet: Bayan
    • Profili Görüntüle
Bir Genç Kızın Gizli Defteri-İpek Ongun
« : Şubat 21, 2009, 07:44:06 ÖS »

Kitabın Adı:Bir Genç Kızın Gizli Defteri
Kitabın Yazarı:İpek Ongun
1942 yılında Ankarada doğan İpek Ongun, 1961de Arnavutköy Kız Kolejinden mezun oldu. Daha sonra New Yorkta Tiyatro Eleştirmenliği kursunu bitirdi. Türkiyede Doğan Kardeş, ABD New Yorkta Zaman ve Yaşam Time and Life dergileri gibi yayın organlarında bir süre çalışan İpek Ongun'un çeşitli konularda bir çok çevirisi yayınlanmıştır.
Yazarın ilk çocuk romanı olan Mektup Arkadaşlarını Kamp Arkadaşları izlemiştir. Daha sonra da Afacanlar Çetesi yayınlanmıştır.
Altın Gençlik Dizisinin hazırlanmasına katkıda bulunan İpek Ongun'un Yaş On Yedi, Bir Genç Kızın Gizli Defteri, Bir Pırıltıdır Yaşamak, Bu Hayat Sizin adlı kitapları vardır.

İlk gençlik yıllarımızda sırlarımızı ve yalnızlığımızı paylaşan, bizleri yargılamadan dinleyen birilerine gereksinim duyarız. Ve bu biri çoğu kez anı defterlerimizdir.

Herkesin hayalleri umut ve sevgilerini içinde bulabileceği bir gençlik romanıdır.


Neden yazarız? Daha doğrusu neden anı defteri tutarız? Yaşamımızın her döneminde, ama özellikle ilk gençlik çağında, sorunlarımızı, mutlu mutsuz anılarımızı bizi yargılamadan dinleyen, paylaşan birilerine gereksinim duyarız. Ve -bu biri- evet, bildiğiniz, anı defterimizdir. On beş yaşındaki Serra tüm duygularını, düşüncelerini anı defteriyle paylaşıyor. Annesiyle babası neden garip davranıyorlar? Yoksa yolunda gitmeyen bir şeyler mi var?
 
 

Çeşme'de tatil günlerinde tanıştığı yeni arkadaşları Serra'nın yaşamında ne gibi değişikliklere neden olacaklar? Tüm bu sorunların cevaplarını Serra'nın anı defterinde bulacaksınız
.

 
« Son Düzenleme: Şubat 21, 2009, 07:46:38 ÖS Gönderen: merve35 »


Kahrolacaksın!
Ve bir gün gelip, beni anlayacaksın.
Oysa; vakit çoktan geçmiş olacak
Ama sen yine de sözlerime aldırma.
...Gözlerin zamansız ıslanmasın.
Çünkü, artık çocuk değilsin
Güneşin nereden doğduğunu bilirsin
Başka bir İstanbul olmadığını bilirsin
Ve seni nasıl sevdiğimi bilirsin
Ama gitmek istiyorsan, yine de sen bilirsin