İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - spooky

Sayfa: [1] 2 3
1
Oyun Dünyasından Haberler / Modern Warfare 2 çıktı xD
« : Kasım 12, 2009, 10:30:52 ÖS »
evet arkadaşlar beklenen zaman geldi ve modern warfare 2 nin pc versiyonu satışa sunuldu... tabi oyunun satışa sunulmasıyla korsanlarıda anında piyasaya yayıldı. oyuna bi çok satış firması ambargo koymasına rağmen türkiyede sorunsuz bir şekilde almak mümkün. 74 Tl + Kdv ödeyerek oyuna sahip olabilirsiniz. ama çok fazla fiyat veremem dersenizde internettende indirebilirsiniz  :D oyun sistem gereksinimleride büyük ihtimal ilk oyunun kisinle hemen hemen aynı olur. çünkü gördüğüm kadarıyla ikisindede aynı oyun motoru kullanılmış. o yüzdende çok fazla sistemleri zorlamayacağını söleyebilirim. ben oyunu daha oynama fırsatı bulamadım ama yakın zamanda oynayıp görüşlerimi belirtirim... Merakla oynayacağım günü bekliyorum. oynayanlar varsada görüşlerini belirtirse çok hoş olur  :.c

2
Oyun Dünyasından Haberler / Left 4 Dead
« : Şubat 22, 2009, 12:42:23 ÖÖ »Evet sonunda Left 4 Dead'i aldım ve oynadım oyun bitti ama böle içimde hiç bitmeseydi gibisindende bi his kalmadı deil sanki... çünkü gereğinden erken bitti!

Öncelikle şunu dierek başlıyayım oyun tanıtımına.. oyun bildiğimiz fps oyunlarından farklı olarak tam tamına bir coop oyun diyebiliriz. çünkü oyunun konusu ve oynanış tarzı tamamen buna yönelik nitelikler barındırıyor.  oyunun konusu ne alaka lan diyeceksinizki oyunda ismindende anlaşılacağı gibi 4 göse batıyo ki oyunda 4 kişi olmanızın sizin için tamamen takım ruhunu aşılamaya yönelik. çünkü oyun içinde tek başınıza pek bi şansınızın olmadığını anlayacaksınız... oyunda 4 tane karakterimiz var bunlar Bill (emekli bi asker) Zoey (bayan karakter) Louis (zenci kardeşimiz) Francis (deli zıpır arkadaşımız). pyunda 4 tane karakter var ve bis bunlardan bi tanesini seçiyoruz ki özellikleri birbirinden görüşünüz haricinde aynı! yani kimi seçersen seç sana ekstra bi getirisi yok =)

Oyunda beenmedim özellik olan ise singel player modunun çok bi basit kalmış gibi olması. ben böle daha bi sürükleyici hikaye barındıran bi oyun tasarlasalar çok daa güsel olurdu die düşünüyorum. çünkü karakterlerin duvar arkasından renkli olarak yerlerinin gösterilmesi üstlerinde isimlerinin yasması singel oyunu baya bi lekelemiş gibime geldiki benim kişisel görüşürüm.. ama oyun genel anlamıyla akıcı ve hızlı. oyunda klasik zombi anlayışını kırmışlar ki bildimiz sümsük zombiler bu oyunda örümcek adam gibiler =) çok hızlı koşabiliyolar ve bi kaç tanede özel zombimiz mevcut. bunlar Boomer, Hunter, Smooker, Tank ve Witch... witch bence oyundaki en ilginç zombi diebilirim. çünkü ağlayan bi kız şeklinde. eğer gidip yanına rahatsız etmesseniz veya suratının göbeene ışık tutmassanız size bişiçikler yapmayıp köşede öle mazlum mazlum ağlıyo =)


Smoker: 15 metre kadar uzayabilen diliyle Survivor grubunun başına bela olan bu sevimsiz zombi, diliyle kurbanının kendine çekip pençeleriyle ölüm saçabilir. Özellikle binaların çatılarından gayet tehlikeli olabiliyor. Resident Evil'daki Licker'a benzediğini belirtmeliyim.


Boomer: Bu pek sevimli dostumuz da kusmuğunu Survivor grubumuzun üstüne saçarak kalabalık bir zombi topluluğunun onlara saldırmasını sağlıyor. Açtığınız her kapının arkasında, döndüğünüz her köşe başında bir boomer sizi bekliyor olabilir. Ayrıca çatılardan kurbanlarının üstüne atlayarak kendini patlatabilir ve daha kalabalık bir zombi sürüsünü kurbanlarının üstüne salabilir.Hunter: Bu özel zombi ise çevik hareketlerle kurbanını yere düşürüp etini parçalara ayırıyor. Özellikle I Am Legend filmindeki zombileri andırdığını da belirtmeliyim.Tank: Bu devasa, gürültülü ve kaslı Infected araba ve beton blokları kurbanının üstüne atabilmesi bir kenara yakın dövüşte verdiği müthiş hasarla Survivorların korkusu rüyası oluyor. Bir haritada genelde bir veya iki kez karşımıza çıkıyor..


Witch: L4D'nin giriş videosunda da karşımıza çıkan bu ucube zombi bir ağlama sesiyle kendini belli ediyor. Yanından sessizce, fenerleriniz kapalı bir şekilde geçebilirseniz şanslısınız. Aksi halde oldukça zor anlar yaşatabiliyor. Karşılıklı oyun modunda ise Witch rolünü üstlenemiyoruz.oyuynun sistem gereksinimleride çok yüksek deil. benim makinemde bile yüksek grafiklerde oynayabildim...( pentium D/2gb ram/HD3870ekran kartı ) en az bi 1-2 yıllık bi bilgisayar çok rahat bi şekilde çalıştırabilir oyunu =))

bence alın oynayın derim. Oyun benden 7/10 puan aldı =)

3
Bilgisayar Dünyası / Ekran Kartı Alacaklar Bunu Bir OKusun!!
« : Aralık 17, 2008, 12:19:37 ÖÖ »
Ekran Kartı Performans sınıflandırması

Arkadaşlar ekran kartları konusunda yüzlerce model olduğu için sınıflandırma sisteminin nasıl olduğunu açıklama gereği duydum.


Öncelikle en temel sınıflandırmadan bahsedeceğim.

Kartlar giriş,orta ve üst seviye olarak sınıflandırılmaktadırlar.


Peki bir kartın hangi seviye olduğu nasıl anlaşılır?

En üst seviye kartların 9 en alt seviye kartların ise 0 seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda kartın model numarasındaki soldan ikinci rakama bakın:
----------

8800

4850

Örneğin yukarıdaki kartlar üst sınıf kartlardır zira 9 üzerinden 8. seviye yani çok yüksek performans.
----------

9600
2600

Bunlar ise orta sınıf. 9 üzerinden 6. seviye.


---------
5200
9200

Bu kartlar ise 9 üzerinden 2. seviyede oldukları için giriş seviyesi yani alt sınıf kartlardır.

------------------------------------

Intel cephesine bakacak olursak

Intel GMA X3100

Burada da görüldüğü gibi soldan ikinci rakam 1 dir. Yani 9 üzerinden 1 puan, çok düşük bir performans.

Intel GMA 900

Burada ise soldan ikinci rakam 0 olduğuna göre bu kart ile oyun oynamak hayal ürününden ibarettir.


------------------------------------------------
Yine sağdaki rakamlar arttıkça da performans artıyor:

*= Yıldız

4850:****
4870:*****

Yukarıdan da anlaşılabileceği gibi 4870, 4850'den hızılı bir karttır.

------------------------------------------------------

Bunların yanında nVidia ve ATI'ın kendine ait bazı tanımlamaları vardır.

nVidia:

GX2 : Çift GPU'lu kartlar. Bu kartlar içinde iki ekran kartı beyni (GPU) barındırdığı için çok güçlüdürler. (Ör. 9800GX2)


Ultra : Tek GPU en üst seviye. Bu kartlar serinin en üst seviye kartlarıdır.

GTX :*****
GTS :****
GT :***
GS :**
MX :*
SE/LE :-*

ATI:

X2 :Çift GPU'lu kartlar.Bu kartlar içinde iki ekran kartı beyni (GPU) barındırdığı için çok güçlüdürler. (Ör. HD 4870 X2)


XTX :*****
XT :****
PE :***
GTO :**
Pro :*
SE :-*

GO: Dizüstü ekran kartları.
AIW: İçinde TV kartı olan All-In-Wonder serisi.
HD: High Definiton, yani yüksek tanımlı video/oyun keyfi anlamına geliyor.

-----------
Turbo Cache: Ekran kartının RAM'den bellek çalabileceğini belirten teknoloji. Örneğin kartın 256 MB belleği vardır fakat üstünde 1 GB yazar. Buradaki 768 MB bellek sistem RAM'inden alınacaktır. Bu da hem sistem performansını düşürür hem de karta hiç bir performans katkısı sağlamaz. Zira ekran kartının performansı yukarıda da belirttiğimiz gibi GPU'ya bağlıdır.


Hyper Memory: Aynı özelliğin ATI sürümü.


Özetle:

Ekran kartlarının performansını RAM'ine bakarak değerlendirseniz daima kazıklanırsınız! Yukarıda da uzun uzun açıkladığım gibi kartın performnası GPU'suna yani modeline bağlıdır. Örneğin 1 GB'lık bir FX5500, 512 MB'lık HD 4850'den yaklaşık 4-5 kat daha yavaştır.

Burada HD 4850'nin GPU'su bu performans farkını yaratmaktadır. Ayrıca 1 GB belleği olmasına karşın 64 bit bellek arabirimini kullanan ekran kartları almanın hiçbir mantığı yoktur. Bu tip bir ekran kartı tekerleksiz Ferrari gibidir. Olduğu yerde sayar.

Onun için, satın almadan önce yukarıdaki listeye bakarak kartınızın hangi sınıfta olduğunu öğrenin. Paranızı çöpe atmayın, yüksek RAm mikatarlarına kanmayın!


Chip/Forum/Donanım bölümünden alıntıdır...(recep Baltaş adlı chip forum üyesine emeklerinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim =) )

4
Oyun Hileleri / Call of Duty 4: Modern Warfare Level 55 profil yapma
« : Eylül 27, 2008, 03:40:28 ÖS »
Bi çoumuz call of duty yi multiplayer oynamışızdır. bu işe harbiden büyük şekilde saranlar bilirler. profil demek rütbe demek oda fazladan güç demektir Cod4 de. Şimdi burda size didinmeden bi gramlık emekle nasıl level 55 olabileceğinizi açıklıcam.

[ORJİNAL CD KEY SAKLAYIN SONRAKİ ADIMLARDA LAZIM OLACAK]

BU DOSYAYI İNDİRİN-

http://karmarogue.com/wp-content/uploads/2007/11/mpdata (sağ tıklayıp farklı kaydet diyin )

1-) Bir Profil Açın

2-) Oynun İçinden Options>Multiplayer Options>CD-Key ve Bunu yazınız
DL2J-8PY4-4Q22-GE48-88D2

yada başlat menüsünden çalıştırı açıp ordan cod4 klasöründen codkey i yukarıdaki ile deiştirebilirsiniz ki arada "-"koymadan =)

3-) Oyundan Çıkın ve İndirdiğiniz mp.data dosyasını C:\Program Files\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare\players\profiles\Profil isminin içine Kaydet Ve çıkan İsteğe Evet De

4-) Şimdi Options>Multiplayer Options>CD-Key Gir ve Orjinal Cd key'ini Yaz

5-) Start New Server[şifre ile kur] yap tek Başına Oyna ve Round bitmesini bekle bittikten sonra Profil'in Uprdatelenmiş senin keycode unun Üzerine geçmiş olacak


5
Oyun Dünyasından Haberler / Battlefield Bad Company tamamlandı
« : Haziran 23, 2008, 06:45:52 ÖS »

Digital Illusions tarafından Xbox 360 ve PS3 platformları için geliştirilen FPS oyunu Battlefield: Bad Company'nın tamamlandığı duyuruldu. Yayımcılığını Electronic Arts'ın yaptığı oyunda, grafik motoru olarak "Frostbike"nin kullanılacağı, özellikle çevre modellemeleri ve bina yıkımlarının gerçekçi olacak. Battlefield Bad Company 24 Haziran'da Kuzey Amerika'da, 27 Haziranda ise Avrupa'da satışa sunulacak.

6
Her Telden / RekLamda Ki Nadide
« : Haziran 19, 2008, 01:20:29 ÖÖ »
arkadaşlar olcay adminimize bi teşekkürü borç bilmemis lasım. bise böle yanda reklam olsada güsel görüntüler sunması çok takdire şayan bi dawranış.  umarım sizde katılyorsunuzdur bana  :.8

7
ByKuS Muhabbet / düşünce engelliler buraya =)
« : Mart 21, 2008, 10:58:00 ÖÖ »
arkidişler düşünce engelli hissedenler bureye toplansın süper grup olcez  :yima

8
Komik Videolar / youtube de arap rüzgarı
« : Ekim 17, 2007, 12:14:18 ÖÖ »
araplarda youtubeyi kullanıyo yaw hede arapça  :yima

[youtube=425,350]24wqwRCUOEI&feature=bz301[/youtube]

9
Her Telden / Süper Çıtırlar + 18
« : Ekim 16, 2007, 03:30:39 ÖS »
bunlar bi olcak şimdi varyaa dadından yinmesss!!!! =))


10
Her Telden / NsL'da yakaladım ama =))......
« : Ekim 16, 2007, 02:36:11 ÖS »
merak ettimde Sibel kekilli yeni albümmü çıkarmış  >:D


11
ByKuS.TUBE / Megafon....=)
« : Ekim 16, 2007, 05:16:13 ÖÖ »
arabaya megafon takan elemanlar sokakta takılırlarken =)


[youtube=425,350]aDRhGW2nMeE[/youtube]

12
ByKuS.TUBE / Makina: Dominique Swain şaka
« : Ekim 14, 2007, 10:53:16 ÖS »
süper komedi ama anlayana..... :D

[youtube=425,350]K1ljEpEk_Nc[/youtube]

13
ByKuS.TUBE / Süper Senkronize Klip
« : Ekim 14, 2007, 12:25:10 ÖÖ »
adamlar süper yaw.....


[youtube=425,350]pv5zWaTEVkI[/youtube]

14
ByKuS.TUBE / Transformers Bumblebee
« : Ekim 13, 2007, 08:24:14 ÖS »
işte size dönüşümü >:D kendi elcağızlarımla çektim  :.u

[youtube=425,350]cbCXiSjXyVE[/youtube]

15
Forum Oyunları / Üsttekine Hediye Vermece
« : Eylül 21, 2007, 03:52:53 ÖS »
hediye verin üsttekine....

Sayfa: [1] 2 3